objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

Liverpoolu remi, Chelsea izgubio

U četvrtfinalu Lige prvaka Fenerbahçe pobijedio Chelsea sa 2-1, a Arsenal i Liverpool odigrali 1-1

Emmanuel Adebayor bio je jedini raspoloženi napadač u redovima Wengerove momčadi

Liverpool

,

Liga prvaka

,

Chelsea

Za razliku utakmica od utrka, jučerašnje partije Lige prvaka ponudile su puno više uzbuđenja i neizvjesnosti. U sudaru ‘divova’ na Emiratesu, Arsenal i Liverpool odigrali su miroljubivih 1-1. Međutim, na terenu i nije bilo tako miroljubivo - u utakmici sjajnog ritma Arsenal je bio puno bliži pobjedi, ali zbog propuštenih prilika morat će  loviti pobjedu na Anfieldu.

Spektakl je bio i u Istanbulu, gdje je iznenađenje cijelog natjecanja, Fenerbahçe, iznenadio Chelsea sa 2-1. Prva ličnost utakmice bio je Deivid koji je prvo gol zabio u svoju mrežu, a poslije je tu pogrešku ispravio fantastičnim pogotkom s 30 metara.

Nakon ogleda na Emiratesu, trener Arsenala Arsene Wenger ima razloga za nezadovoljstvo. Liverpool je iz jednog udarca došao do gola, dok se njegovoj momčadi i dalje obija o glavu kronična neefikasnost. Nakon dvije promašene šanse slabog Van Persieja, Arsenal je bolji početak okrunio golom. Odlično je centrirao Van Persiea, a Adebayor je nebeski skočio i spustio loptu u mrežu. Međutim, tri minute poslije - šok!

ČetvrtfinaleFenerbahçe - Chelsea 2-1 (Kazim Kazim 65, Deivid 81/Deivid 13-ag), Arsenal - Liverpool 1-1 (Adebayor 23/Kuyt 26), Schalke - Barcelona 0-1 (Krkić 12), Roma - Manchester United 0-2 (Ronaldo 39, Rooney 66)

Trenutak genijalnosti asistenta Stevena Gerrarda i snalažljivost strijelca Kuyta rezultiralo je izjednačenjem. U drugom dijelu Arsenal je bio neusporedivo bolji, ali do pogotka nije stigao. U 65. minuti sudac nije svirao čisti jedanaesterac na Hlebu, a dvije minute poslije, nespretni Bendtner je zaustavio loptu na svojoj gol-liniji i upropastio udarac Fabregasa.

U Istanbulu je Chelsea vodio konce igre, no lopte su završavale u mreži Cudicinija. Poveli su gosti nakon nespretnosti Deivida koji je ubačaj Maloude skrenuo u svoju mrežu. Izjednačenje je stiglo u 65. minuti preko Kazim Kazima, a nakon gola Deivida nastala je prava ludnica na stadionu. Brazilac je bez zaleta zabio s više od 30 metara... (METRO)