POGLEDAJTE VIDEO: Manchester United je očekivano dobio Bolton, a za Sunderland je, vjerovali ili ne, zabio balon

,

Premiership liga

,

Sunderland

Susreti 9. kola engleskog nogometnog prvenstva donijeli su polovičan učinak 'velike četvorke', Manchester United i Arsenal su upisali pobjede, dok su Liverpool i Chelsea ubilježili poraze. Slavio je i Tottenham u čijim redovima igraju trojica hrvatskih reprezentativaca.

Aktualni engleski prvak ManU je pobijedio Bolton 2:1. Strijelci za United bili su Knight (5-autogol) i Valencia (33), dok je pogodak za goste zabio Taylor (75). Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić igrao je za Bolton od 54. minute kada je ušao u igru umjesto Chung-yong Leea. Klasnić je imao dvije poluprilike, no oba puta je bio neprecizan.

Arsenal je bez većih problema porazio Birmingham 3:1. Strijelci za Topnike koji su nastupili bez našeg Eduarda bili su Robin Van Persie (16), Abou Diaby (18) i Andrej Aršavin (84), dok je pogodak za goste zabio Lee Bowyer (38).

Tottenham je na gostovanju slavio protiv Portsmoutha 2:1, a u redovima Spursa nastupili su Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Kranjčar je igrao do 67. minute, dok je Ćorluka odradio cijeli susret. Luka Modrić je još uvijek na listi ozlijeđenih igrača. Strijelci za Tottenham bili su Ledley King (29) i Jermain Defoe (45), dok je pogodak za Pompey zabio Kevin-Prince Boateng (59). Tottenham je od 60. minute igrao bez isključenog Defoea.

Liverpool je bez Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa izgubio na gostovanju kod Sunderlanda 0:1. Pogodak odluke zabio je Darren Bent u 5. minuti utakmice. Bio je to pogodak o kojem će se još dugo pričati. Naime, Bent je pucajući prema vratima "Redsa" loptom pogodio balon koji se nalazio na travnjaku pri čemu je lopta promijenila smjer i prevarila Pepe Reinu.

Aston Villa je porazila Chelsea s 2:1. Gosti su poveli zgoditkom Didiera Drogbe u 15. minuti, a potom su domaćini preokrenuli ishod pogocima svojih braniča Richarda Dunnea (32) i Jamesa Collinsa (52).

Na ljestvici vodi Manchester United (22) ispred Chelsea (21), Tottenhama (19) i Arsenala (18). Na začelju je Portsmouth (3)