objavljeno prije 11 godina i 9 mjeseci
LIGA PRVAKA

Liga prvaka - prvo kolo, drugi dan

Juve se provukao kod Chelsea, Barca jedva pobijedila Spartak, Mandžukić promašio penal za Bayern

Mandžo pokvario idealan početak sezone
Mandžo pokvario idealan početak sezone (Arhiva)

Liga prvaka

,

rezultati

,

prvo kolo

Nogometaši Barcelone otvorili su nastup u Ligi prvaka pobjedom protiv moskovskog Spartaka na Camp Nou 3:2 (1:1), u 'ljepotici večeri' Chelsea i Juventus su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2, dok je Bayern u Munchenu pobijedio Valenciju 2:1, a u posljednjim trenucima susreta Mario Mandžukić je promašio jedanaesterac.

Barca je teškom mukom izborila pobjedu protiv ruskog sastava nakon što je gubila 1:2, no rezultat je okrenuo Lionel Messi postigavši dva gola u zadnjih 15 minuta susreta. Katalonci su poveli golom Tella (14), a potom je u u 29. minuti Daniel Alves izjednačio pogodivši vlastitu mrežu. Romulo je u 59. minuti doveo goste u vodstvo, no Messi je u 72. minuti izjednačio, a potom u 81. minuti doveo Katalonce do prednosti od 3:2. U drugom dvoboju iz skupine G Celtic i Benfica su u Glasgowu odigrali bez pogodaka.

U 'ljepotici večeri' i skupine E Chelsea i Juventus su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2. 'Bluesi' su poveli 2:0 golovima Oscara (31, 33), a smanjio je Vidal (38), da bi u 80. minuti izjednačio Quagliarella. Dvije minute prije kraja susreta Quagliarella je uzdrmao vratnicu.

U drugom susretu iz skupine E Šahtar je pobijedio danski Nordsjalland 2:0 golovima Mihtariana (44, 76). Darijo Srna je igrao svih 90 minuta za domaćine, a u 68. minuti je dobio žuti karton. Eduardo nije ulazio u igru. Za danski sastav cijeli susret je odradio Ivan Runje, bivši branič Mosora, dok Mario Tičinović nije ulazio u igru

Bayern je u susretu F skupine u Munchenu pobijedio Valenciju 2:1. Strijelci za Bavarce bili su Schweinsteiger (38) i Kroos (76), a za goste je gol postigao Valdez (90). Mandžukić nije startao od prve minute, u igru je ušao u 63. minuti umjesto Claudia Pizarra, a u četvrtoj minuti nadoknade je zapucao kazneni udarac nakon što je isključen Rami.

BATE Borisov je na gostovanju šokirao Lille pobjedom 3:1. Strijelci za bjeloruski sastav bili su Volotko (6), Rodionov (20) i Olehnovič (43), dok su Francuzi ublažili poraz golom Chjedoua u 60. minuti.

U skupini H Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Galatasaray 1:0 golom Carrick u 7. minuti. Nani je u u 52. minuti promašio kazneni udarac. Iznenađenje je priredio i CFR Cluj koji je u Portugalu pobijedio Bragu 2:0. Oba gola zabio je Rafael Bastos (19, 34).

SKUPINA E

CHELSEA - JUVENTUS 2:2 (Oscar 31, 33//Vidal 38, Quagliarella 81)

ŠAHTAR - NORDSJAELLAND 2:0 (Mkhtarijan 44, 76)

SKUPINA F

BAYERN - VALENCIA 2:1 (Schweinsteiger 38, Kroos 76//Valdez 90). Promašeni penal: MANDŽUKIĆ (90)

LILLE - BATE BORISOV 1:3 (Chedjou 60//Volodko 6, Rodionov 20, Olehnovič 43)

SKUPINA G

BARCELONA - SPARTAK MOSKVA 3:2 (Tello 14, Messi 72, 80//Dani Alves 29-ag, Romulo 58)

CELTIC - BENFICA 0:0

SKUPINA H

BRAGA - CLUJ 0:2 (Bastos 19, 37)

MANCHESTER UNITED - GALATASARAY 1:0 (Carrick 7). Promašeni penal: Nani (Man, 52)