objavljeno prije 11 godina i 8 mjeseci
2. KOLO

Liga prvaka - drugo kolo, drugi dan

Dinamo je nastavio katastrofalnu seriju u Ligi prvaka, Porto pobijedio prebogati PSG

Dinamo nastavlja niz poraza u Ligi prvaka
Dinamo nastavlja niz poraza u Ligi prvaka (Arhiva)

Porto PSG

Drugi dan drugog kola Lige prvaka donio je susrete u prve četiri skupine, i na kraju večeri svi vodeći na tablicama skupina imaju maksimalnih šest bodova. Dinamo je tipičnim greškama izgubio u Kijevu, primivši gol već u trećoj minuti, a nakon toga je kaotična obrana sama zabila drugi.

Porto je u čvrstoj utakmici osvojio sva tri boda protiv favoriziranog PSG-a. U skupini B Arsenal je rutinski savladao Olympiacos i stigao do druge pobjede, kao i Malaga u skupini C. Malo iznenađenje večeri je pobjeda Milana nad Zenitom u St. Petersburgu u zadnjim minutama susreta.

U skupini D Real je razbio Ajax u Amsterdamu hat trickom Ronalda, a Modrić je cijeli susret odgledao s klupe, dok se Manchester City jedva spasio od poraza protiv Borussie penalom u zadnjoj minuti susreta.

Rezultati i tablice:

SKUPINA A:

Dinamo K. - Dinamo Z. 2-0 (Gusev 3, Pivarić 33-ag)

SKUPINA B:

Schalke 04 - Montpellier 2-2 (Draxler 26, Huntelaar 53-11m / Ait-Fana 13, Camara 90)

Arsenal - Olympiakos 3-1 (Gervinho 42, Podolski 56, Ramsey 90+4 / Mitroglu 45+1)

TABLICA:

1. Arsenal 2 2 0 0 5-2 6

2. Schalke 04 2 1 1 0 4-3 4

3. Montpellier 2 0 1 1 3-4 1

4. Olympiakos 2 0 0 2 2-5 0

SKUPINA C:

Zenit - Milan 2-3 (Hulk 45+2, Širokov 49 / Emanuelson 13, El Shaarawy 16, Hubočan 75-ag)

Anderlecht - Malaga 0-3 (Eliseu 45+1, 64, Joaquin 57-11m)