objavljeno prije 11 godina i 7 mjeseci
LIGA PRVAKA

Liga prvaka - četvrto kolo, drugi dan - rezultati i tablice

Senzacija večeri je pobjeda odličnog Celtica nad moćnom Barcom, Bayern razvalio Lille

Braga

Šahtar i Chelsea priredili su spektakl na Stamford Bridgeu, jer su Ukrajinci pokazali da nisu uzalud najavljivali dolazak po bodove. U sjajnoj utakmici dva su puta izjednačivali, dok su prva dva gola Chelsea na dušu golmana Pyatova koji nije imao svoju večer. U zadnjim sekundama utakmice Bluesi su pobijedili golom Mosesa. Juve je rutinski razbio Nordsjaelland 4:0

Skupina E - rezultati

Chelsea - Šahtar 3:2 (Torres 6, Oscar 41, Moses 90+4//Wilian 9, 47)

Juventus - Nordsjaelland 4:0 (Marchisio 6, Vidal 23, Giovinco 37, Quargliarella 75)

Tablica

1. Chelsea 4 2 1 1 10 6 7

2. Šahtar 4 2 1 1 7 5 7

3. Juventus 4 1 3 0 8 4 6

4. Nordsjaelland 4 0 1 3 1 1

Bayern je iskalio bijes na Lilleu i već u 33. minuti vodio je 5:0 uz hat-trick Pizzara koji je tri komada utrpao u 14 minuta. Počasni gol za Francuze dao je Kalou. U drugoj utakmici skupine Valencia je sigurno povela protiv BATE Borisova 3:0, da bi Bjelorusi gotovo stigli prednost, no četiri minute prije kraja

Skupina F - rezultati

Bayern - Lille 6:1 (Schweinsteiger 5, Pizzaro 19, 28,33, Robben 23, Kroos 65//Kalou 58)

Valencia - BATE Borisov 4:2 (Jonas 26, Soldado 29pen, Feghouli 51,86//Bressan 53, Mozolevski 83)

Tablica

1. Valencia 4 3 0 1 10 4 9

2. Bayern 4 3 0 1 10 5 9

3. BATE Borisov 4 2 0 2 8 9 6

4. Lille 4 0 0 4 2 12 0

Spartak je došao Benfici na noge bez dva glavna napadača i, naravno, nije uspio odoljeti napadima Portugalaca, dok je Celtic kreirao senzaciju večeri pobjedom nad Barcelonom. Hrabri Škoti su već pred dva tjedna na Nou Campu pokazali da ne pašu Kataloncima, a sad su uspjeli u onome što mnogi sanjaju - pobijediti Barcu.

Skupina G - rezultati

Benfica - Spartak Moskva 2:0 (Cardozo 53, 70). Crveni karton: Pareja (Spar, 77). Promašeni penal: Cardozo (78)

Celtic - Barcelona 2:1 (Wanyama 21, Watt 83//Messi 90+1)

Tablica

1. FC Barcelona 4 3 0 1 8 5 9

2. Celtic 4 2 1 1 6 5 7

3. Benfica 4 1 1 2 3 4 4

4. Spartak Moskva 4 1 0 3 6 9 3

Manchester je došao Bragi još uvijek ljut na muku koju su im priuštili pred dva tjedna u Manchesteru i, iako su gubili, Ferguson je opet izvukao aseve iz rukava i u u zadnjih deset minuta njegovi su igrači utrpali tri brza komada i ostali na vrhu s maksimumom bodova. Galatasaray je dobio Cluj u gostima i izjednačio se s Rumunjima po broju bodova.

Skupina H - rezultati

Braga - Manchester United 1:3 (Alan 51pen//Van Persie 81, Rooney 84pen, Hernandez 90+2)

CFR Cluj - Galatasaray 1:3 (Sougou 53//Yilmaz 18, 61, 74)