,

Šahtar

,

Partizan

U dvoboju drugog kola skupine F Lige prvaka Chelsea je bez većih problema pobijedio Olympique Marseille s 2:0. Engleski prvak je sav posao obavio u prvih pola sata utakmice postigavši oba gola, a strijelci su bili Terry (7) i Anelka (28-11m).

U drugom dvoboju iz skupine Spartak je u Moskvi na stadionu Lužniki pobijedio Žilinu s 3:0 (1:0). Golove za ruski sastav zabili su Ari (34, 61) i Ibson (89).

Nakon dva kola Chelsea i Spartak imaju maksimalnih šest bodova, dok su Žilina i Marseille bez bodova.

Nogometaši londonskog Arsenala i donjeckog Šahtara izborili su pobjede u 2. kolu H skupine na gostovanjima u Beogradu kod Partizana (1:3) i Sporting Brage (0:3). Arsenalu i Šahtaru to su druge pobjede, a Partizanu i Bragi drugi porazi.

Arsenal je s lakoćom prošao gostovanje u Beogradu, iako je pola sata prije utakmice izgledalo da se utakmica neće ni igrati jer je nestalo struje na stadionu. Na toj utakmici su promašena i dva jedanaesterca - po jedan sa svake strane - a Partizan je od 56. minute igrao bez isključenog Jovanovića.

John Terry i Gael KakutaPuno lakše od očekivanoga Šahtar je slavio s uvjerljivih 3:0 u Portugalu, a sva tri pogotka pala su u drugom dijelu. Dvostruki strijelac bio je Brazilac Luiz Adriano. Darijo Srna je igrao cijelu utakmicu, a Eduardo da Silva je ušao u 75. minuti.

U utakmicama 2. kola skupine G Ajax i Milan su u Amsterdamu odigrali 1:1, dok je Real Madrid slavio na gostovanju kod Auxerrea s 1:0.

U borbenoj utakmici na Amsterdam Areni Ajax je rano poveo preko Marokanca Hamdaouia, a malo prije odlaska na odmor izjednačio je Zlatan Ibrahimović. Milan je bio bliže pobjedi jer je Robinho promašio dvije više nego izgledne prilike. U prvom dijelu je potpuno sam ispred Stekelenburga promašio vrata, a tri minute prije kraja je nizozemski vratar iz nemoguće situacije spasio zgoditak.

Real jedva protiv Auxerrea

Real je teško došao do bodova u Auxerreu pogotkom Argentinca De Marije devet minuta prije kraja. Real je bio potpuno dominantan, uputili su ogroman broj udaraca na vrata, ali je francuski vratar Sorin bio odličan.

Mourinhov Real nakon dva kola ima šest bodova, Milan četiri, a Ajax jedan, dok je Auxerre bez bodova.

U susretu drugog kola skupine E Bayern je na gostovanju pobijedio Basel 2:1, dok je Roma identičnim rezultatom u Rimu slavila protiv CFR Cluja.

Bayern se dugo mučio protiv švicarskog sastava koji je poveo u 17. minuti golom Freia. Bayern je izjednačio u 56. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Bastian Schweinsteiger. Minutu prije kraja susreta Schweinsteiger je zabio i svoj drugi gol donijevši njemačkom prvaku tri boda. Ivica Olić je ušao u 56. minuti, dok je Danijel Pranjić odigrao cijeli susret.

U drugom dvoboju Roma je identičnim rezultatom slavila protiv Cluja. Golove za domaćine zabili su Philippe Mexes (69) i Marco Borriello (71), dok je poraz Rumunja ublažio Ionut Rada (78). Hrvatski nogometaš Saša Bjelanović igrao je posljednjih osam minuta za Cluj.

Na ljestvici vodi Bayern sa šest bodova, Roma i Cluj imaju po tri bodova, dok je na posljednjem mjestu Basel bez bodova.