« Skijanje
objavljeno prije 13 godina i 5 mjeseci
28. MJESTO

Kostelić u Chamonixu osvojio 3 boda

Oprezna vožnja i nagomilani umor učinili su svoje pa je Ivica Kostelić spust u Chamonixu završio na 28. mjestu

Ivica Kostelić

Chamonix

,

Ivica Kostelić je 28. mjestom u spustu u francuskom Chamonixu osvojio nova tri boda, prenosi Hina. Vodeći skijaš Svjetskog kupa u Chamonixu je oprezno vozio utrku spusta, po prvi puta u novom, posve bijelom kombinezonu, a za pobjednikomm Švicarcem Didierom Cucheom zaostao je 2.25 sekundi. Unatoč sjajnim rezultatima s treninga, gdje je bio peti i sedmi, Ivici se u utrci, očito, nagomilao umor nakon iscprljujućeg rasporeda u siječnju.

U ukupnom poretku Kostelić i dalje vodi s 1078 bodova, 405 više od Cuchea, koji je pobjedom došao na drugu poziciju s 673 boda. Švicarac Sylvan Zurbriggen je danas uzeo 15 bodova i treći je s 658, a Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu pripalo je 18 bodova, te je četvrti s 603 boda. U poretku spusta Cuche je preuzeo vodstvo s 65 bodova više od Michaela Walchoffera, dok je Kostelić sada 22. s 73 boda.

Drugo mjesto na spustu osvojio je Talijan Dominik Paris (+0.67), kome je to najveći uspjeh u karijeri, dok je treći bio Austrijanac Klasu Kroell (+0.89).

Natko Zrnčić Dim je startao s brojem 26 i utrku je završio kao 46. s 3.64 sekundi zaostatka, ali se u gornjem dijelu staze jedva spasio težeg pada. Zrnćić Dim je tako izbjegao sudbinu koju je na stazi La Verte doživio je Kanađanin Manuel Osborne-Paradis, koji je nakon teškog pada helikopterom prevezen u bolnicu.

Treći hrvatski predstavnik na utrci Tin Široki bio je 49. s 4.51 sekundi zaostatka.

U nedjelju se u Chamonixu vozi superkombinacija.