Prvi dan trećeg kola Lige prvaka donio je fantastične uspjehe gostiju

,

Rangers Unirea

,

Barcelona Dinamo

Ćak pet pobjeda gostiju, uz dva neriješena rezultata i samo jednu pobjedu domaćina rezultati su prvog dana 3. kola Lige prvaka. Najveću je senzaciju priredio ruski Rubin iz Kazana koji je usred Barcelone dobio domaćine, aktualne europske prvake rezultatom 2-1.

Gotovo jednako vrijedna senzacija je i visoka pobjeda rumunjske Uniree koja je razbila Rangerse na Ibroxu s visokih 4-1, dok je Dinamo iz Kijeva s našim Vukojevićem bio na pragu pobjede nad Interom u Milanu, no Mourinhovi su momci ipak izvukli treći remi.

Skupina E

Lyon je kao gost na Anfieldu svladao Liverpool sa 2-1 (0-1). Liverpool je poveo golom Yossija Benayouna (41), izjednačio je Maxime Gonalons (72), a pobjedu gostima osigurao je Cesar Delgado (90).

Fiorentina je kao gost na stadionu Ferenca Puskasa u Budimpešti svladala Debrecen sa 4-3 (4-2). Dvostruki strijelac za Fiorentinu bio je Adrian Mutu (6, 20), a po jedan su pogodak postigli Alberto Gilardino (10) i Mario Santana (37), dok su strijelci za Debrecen bili Peter Czvitkovics (2), Gergely Rudolf (28) i Adamo Coulibaly (88).

1. Lyon           3  3 0 0  7-1  9
2. Fiorentina 3 2 0 1 6-4 6
3. Liverpool 3 1 0 2 2-4 3
4. Debrecen 3 0 0 3 3-9 0

Skupina F

U utakmici 3. kola skupine F nogometne Lige prvaka ruski prvak Rubin iz Kazana priredio je senzaciju na Camp Nou svladavši europskog prvaka Barcelonu sa 2-1 (1-0). Gosti su poveli preko Aleksandra Rjazanceva (2), izjednačio je Zlatan Ibrahimović (48), a veliku pobjedu Rubinu donio je Gokdeniz Karadeniz (73).

Milanski Inter i Dinamo iz Kijev su na San Siru odigrali neriješeno 2-2 (1-2). Gosti su dva puta vodili zahvaljujući golu Tarasa Mihalika (5) i autogolu Lucija (40), ali su domaći spasili bod zahvaljujući Dejanu Stankoviću (35) i Walteru Samuelu (47). Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za Dinamo.

1. Barcelona     3  1 1 1  3-2  4
2. Dinamo K. 3 1 1 1 5-5 4
3. Rubin 3 1 1 1 4-5 4
4. Inter 3 0 3 0 3-3 3

Skupina G

Nogometaši Seville su kao gosti sa 3-1 (1-0) svladali Stuttgart u njegovoj VfB Areni. Dvostruki strijelac za Sevillu bio je Sebastien Squillaci (23, 72), jednom je mrežu Lehmanna pogodio Jesus Navas (55), dok je počasni pogodak za domaće postigao Elson (74).

U Glasgowu je rumunjski prvak Unirea iz Urzicenija kao gost na Ibrox Parku deklasirao škotskog prvaka Rangerse sa 4-1 (1-1). Rangersi su poveli autogolom Ricarda Vilane u 2. minuti, izjednačio je Marius Ioan Bilasco (32), da bi početkom drugog poluvremena domaći igrači postigli dva autogola (Kyle Lafferty u 49. i Lee McCulloch u 59.) kojima je Unirea povela sa 3-1, a konačni rezultat postavio je Pablo Brandan (65).

1. Sevilla       3  3 0 0  9-2  9
2. Unirea 3 1 1 1 5-4 4
3. Stuttgart 3 0 2 1 3-5 2
4. Rangers 3 0 1 2 3-9 1

Skupina H

AZ iz Alkmaara i Arsenal su na DS stadionu igrali 1-1 (0-1). Gosti su poveli preko Cesca Fabregasa (36), a izjednačio je David Mendes da Silva (90+3). Hrvatski reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva nije konkurirao za sastav Arsenala zbog ozljede.

Olympiakos je na svom Karaiskaki stadionu svladao Standard iz Liegea sa 2-1 (1-1). Gosti su poveli golom Igora De Camarga (37), a rezultat su preokrenuli Kostas Mitroglou (43) i Ieroklis Stoltidis (90+3).

1. Arsenal       3  2 1 0  6-3  7
2. Olympiakos 3 2 0 1 3-3 6
3. AZ Alkmaar 3 0 2 1 2-3 2
4. Standard 3 0 1 2 4-6 1