Marin Čilić u Melbourneu je ostvario najbolji rezultat karijere
Marin Čilić u Melbourneu je ostvario najbolji rezultat karijere (afp)

Marin Čilić

,

James Blake

Amerikanac James Blake svladao je u osmini finala  Australian Opena Marina Čilića sa 6-3, 6-4, 6-4, nakon točno 100 minuta igre.
Marin nije uspio ponoviti igre iz prethodna tri meča i to je jedini razlog poraza. James Blake nije odigrao spektakularan meč, ali je bio izrazito čvrst na svom servisu i strpljiv na Marinovom. To se pokazalo kao dobra taktika, jer Čilić je imao po jedan ‘crni servis-gem’ u svakom setu, a znao je zaredati početničkim pogreškama, pogotovo na forhendu, koji je letio na sve strane.

Prodao sam po jedan gem u svakom setu. Napravio sam previše neforsiranih, a igrači poput Blakea to teško opraštaju.”

Marin Čilić
hrvatski tenisač

Marin je imao nekoliko prilika za vratiti se u meč, ali realno, nije to bio njegov dan. Bolje sreće će biti kada ‘nabere’ malo iskustva.