objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
OSLO

Jakov Fak zauzeo 11. mjesto u utrci Svjetskog kupa na 10km

Fak je za pobjednikom Francuzom Martinom Fourcadeom zaostao 45.6 sekundi, a oba su natjecatelja pogodila svih 10 zadanih meta

Svjetski kup

,

Jakov Fak

,

biatlon

Hrvatski biatlonac Jakov Fak, osvajač brončanog odličja na prošlomjesečnim ZOI u Vancouveru, zauzeo je 11. mjesto u utrci Svjetskog kupa na 10 kilometara u Oslu.

Fak je za pobjednikom Francuzom Martinom Fourcadeom zaostao 45.6 sekundi, a oba su natjecatelja pogodila svih 10 zadanih meta. Drugo mjesto zauzeo je Rus Maksim Čudov sa 7.1 sekundi zaostatka, a treće Austrijanac Christoph Sumann sa 9.4 sekunde slabijim vremenom. I oni su pogodili svih 10 meta.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodstvo je preuzeo Sumann sa 677 bodova, bod manje ima drugi Norvežanin Emil Hegle Svendsen, a treći je Rus Jevgenij Ustjugov sa 40 bodova manje. Fak je 38. sa 179 bodova.

U utrci biatlonki na 7.5 kilometara pobijedila je Njemica Simone Hauswald sa 4.9 sekundi prednosti ispred druge Bjeloruskinje Darje Domračeve i 14.4 ispred treće Šveđanke Anne-Carin Olofsson-Zidek. Sve tri su imale svih 10 pogodaka.

Dvije hrvatske predstavnice plasirale su se pri dnu redoslijeda, Andrijana Stipaničić-Mrvelj bila je 80. sa 3:58.0 minuta zaostatka uz jedan promašaj, dok je Anamarija Brajdić zauzela 88. mjesto sa 4:59.6 minuta zaostatka i tri promašaja.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Njemica Magdalena Neuner sa 757 bodova, druga je Šveđanka Helena Jonsson sa 704, a treća Njemica Andrea Henkel sa 679.

Dohvatne utrke u kojima će nastupiti po 60 najboljih iz današnjih utrka na rasporedu su u subotu. (hina/metro-portal)