objavljeno prije 16 godina i 5 mjeseci

Ivica Olić strijelac i asistent za Hamburg

Toni prestigao Petrića ne vrhu ljestvice strijelaca

Hrvatski reprezentativac zabio je Bochumu već deveti gol ove bundesligaške sezone (GETTY IMAGES)

Ivica Olić

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao je vrhunsku utakmicu za HSV u domaćoj 3-0 pobjedi nad Bochumom i tako upotpunio sjajan hrvatski vikend na terenima Bundeslige.

Uz dvostrukog strijelca Jarolima, Olić je bio prvo ime momčadi iz Hamburga koja je dugo lomila otpor gostiju. Napadač ‘vatrenih’ uspio je u 40. minuti dovesti HSV u vodstvo, a s tim  se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku su domaćini bili još razigraniji što su potvrdili pogocima Jarolima u 64. i 71. minuti.

REZULTATI20. kolo: HSV – Bochum 3-0 (Olić 40, Jarolim 64, 71), Hannover – Bayern 0-3 (Toni 58, 64, 82.
REDOSLIJED: Bayern 43, Werder 40, HSV 37, Bayer 35...
Kod pogotka za 3-0 asistent je bio Olić, koji je četiri minute kasnije, uz ovacije domaćih navijača, svoje mjesto u napadu prepustio egipatskom reprezentativcu Mohamedu Zidanu.

U drugoj nedjeljnoj utakmici 20. kola, Bayern je u gostima sa 3-0 svladao Hannover. Junak utakmice bio je talijanski reprezentativac Luca Toni koji je zabio sva tri gola za momčad Ottmara Hitzfelda i tako preskočio Mladena Petrića na prvom mjestu ljestvice strijelaca Bundeslige. Talijan sada na kontu ima 13 golova, a hrvatski reprezentativac 11. Ni Ivica Olić nije daleko, s devet je golova na četvrtom mjestu ljestvice strijelaca.

Bayern je zadržao vodeće mjesto na ljestvici s tri boda više od Werdera. Olićev HSV također gaji kakve-takve nade da bi se mogo dokopati vrha. Sastav iz Hamburga ima šest bodova manje.    (TS,METRO)