,

Juventus

,

AC Milan

Inter je u derbiju 19. kola Serie A na svom San Siru pobijedio Lazio s 2:1 i time upisao sedmu uzastopnu pobjedu u talijanskom prvenstvu, javlja Hina.

Lazio je poveo golom Tommasa Rocchija u 30. minuti, no domaćin je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Diego Milito (44) i Giampaolo Pazzini (63).

U dvoboju igranom poslije podne Palermo je na stadionu Renzo Barbera pobijedio Genou 5:3, a prvi gol za domaćine postigao je hrvatski nogometaš Igor Budan u 26. minuti. Bio je to njegov prvi ligaški gol ove sezone. Strijelci za Palermo bili su i Matías Silvestre (37), Andrea Mantovani (42), Fabrizio Miccoli (75), te Giulio Migliaccio (84), dok su golove za goste zabili Rodrigo Palacio (13, 59-11m) i Boško Janković (89).

Aktualni prvak Milan je pobijedio Novarru 3:0, a sva tri gola "Rossoneri" su zabili u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Zlatan Ibrahimović (57, 90) i Robinho (73). Udinese je slavio protiv Catanije 2:1. Napoli je na gostovanju remizirao kod Siene 1:1, a bez pobjednika su završile i utakmice Bologna - Parma (0:0), Lecce - Chievo (2:2) i Cagliari - Fiorentina (0:0).

Na ljestvici vodi Juventusa sa 41 bodom, Milan ima 40, a Udinese 38 bodova. Inter je današnjom pobjedom preskočio Lazio i sada je četvrti sa 35 bodova, dok je rimski klub peti sa 33 boda. Na začelju je Novara sa 12 bodova.

REZULTATI:

Inter - Lazio 2:1 (Milito 45, Pazzini 64 / Rocchi 30)

Bologna - Parma 0:0

Lecce - Chievo 2:2 (Esposito 30, Di Michele 90+3 / Paloschi 3, 24)

Cagliari - Fiorentina 0:0

Palermo - Genoa 5:3 (Budan 26, Silvestre 37, Mantovani 42, Miccoli 75, Migliaccio 84 / Palacio 13,59-11m, Janković 89)

Novara - Milan 0:3 (Ibrahimović 57, 90, Robinho 73

Udinese - Catania 2:1 (Armero 20, Di Natale 53 / Lodi 90+5-11m)

Siena - Napoli 1:1 (Calaio 67 / Pandev 86)