« Nogomet
objavljeno prije 8 godina i 8 mjeseci
SP 2014

Hrvatska u skupini sa Srbijom

Kao nositelji smo izbjegli najjače europske reprezentacije, no skupina nam je svejedno prilično nezgodna

Izvučene skupine kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu
Izvučene skupine kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu (FIFA)

Održan je ždrijeb za skupine kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu 2014. godine, a Hrvatska je kao nositelj upala u skupinu A Europske zone sa Walesom, Makedonijom, Škotskom, Belgijom i Srbijom.

Europska zona:

Skupina A: Wales, Makedonija, Škotska, Belgija, Srbija, HRVATSKA
Skupina B: Malta, Armenija, Bugarska, Češka, Danska, Italija
Skupina C:  Kazahstan, Farski Otoci, Austrija, Irska, Švedska, Njemačka
Skupina D: Estonija, Andora, Rumunjska, Mađarska, Turska, Nizozemska
Skupina E:  Cipar, Irska, Albanija, , Švicarska, Slovenija, Norveška
Skupina F: Azerbejdžan, Luksemburg, Sjeverna Irska, Izrael, Rusija, Portugal
Skupina G: Lihtenštajn, Latvija, Litva, BiH, Slovačka, Grčka
Skupina H:  Moldavija, San Marino, Poljska, Ukrajina, Crna Gora, Engleska
Skupina I: Finska, Gruzija, Bjelorusija, Francuska, Španjolska

Europski ždrijeb izvlačit će legendarni Ronaldo i Paulo Henrique Ganso. Inače, Fifa je pristala na zahtjev Uefe da Rusija i Gruzija ne mogu bitri u istoj skupini zbog zategnutih političkih odnosa tih zemalja.

Oceania:

Skupina A: Vanautu, Nova Kaledonija, Američka Samoa/Kukovi otoci/Samoa/Tonga, Tahiti
Skupina B: Fidži, Novi Zeland, Solonski Otoci, Papua Nova Gvineja

Sjevernomerička, srednjeamerička i karipska zona:

Skupina A: Jamajka, SAD, pobjednici skupina E i F
Skupina B: Costa Rica, Meksiko, pobjednici skupina A i B
Skupina C: Honduras, Kuba, pobjednici skupina D i C

Pobjednici skupina idu u treće kolo:

Skupina A: Dominikanska Republika, Kajmansko Otočje, Surinam
Skupina B: Bermudi, Barbados, Gvajana, Trinidad i Tobago
Skupina C: Bahami, Nikaragva, Dominika, Panama
Skupina D: Sveta Lucija, Puerto Rico, Sveti Kristofor i Nevis, Kanada,
Skupina E: Belize, Sveti Vincent i Grenadini, Gvatemala, Grenada
Skupina F: Američki Djevičanski Otoci, Kurakao, Antigva i Barbuda, Haiti

Azijska zona:

Skupina A: Singapur, Irak, Jordan, Kina
Skupina B: Libanon, Ujedinjeni Arapski Emirati, Kuvajt, Južna Koreja
Skupina C: Sjeverna Koreja, Srija, Uzbekistan, Japan
Skupina D: Tailand, Oman, Saudijska Arabija, Australija
Skupina E: Indonesija, Bahrein, Katar, Iran

Azijsku zonu će izvlačiti Zico i Lucas. Prve i druge momčadi u pet skupina idu u četvrto kolo kvalifikacija.

Afrička zona:

Skupina A: Srednjeafrička Republika, Bocvana, JAR, pobjednik sedmog para
Skupina B: Siera Leone, Zelenortski Otoci, Tunis, pobjednik šestog para
Skupina C: Maroko, Gambija, Obala Bjelokosti, pobjednik dvanaestog para
Skupina D: Zambija, Sudan, Gana, pobjednik osmog para
Skupina E: Gabon, Niger, Burkina Faso, pobjednik 11 para
Skupina F: Malavi, Nigerija, pobjednici prvog i trećeg para
Skupina G: Zimbabve, Gvineja, Egipat, pobjegnik petog para
Skupina H: Benin, Mali, Alžit, pobjednik devetog para
Skupina I: Libija, Kamerun, pobjednici prvog i desetog para
Skupina J: Uganda, Angola, Senegal, pobjednik četvrtog para

Pobjednici ovih mečeva će proći u drugu rundu gdje ih čeka 28 ekipa. 40 momčadi će biti podijeljeno u deset grupa i pobjednici idu u treće kolo.

1. Sejšeli - Kenija
2. Gvineja Bisao - Toga
3. Džibuti - Namibija
4. Maruicius - Liberija
5. Komoros - Mozambik
6. Ekvatorijalna Gvineja - Madagaskar
7. Somalija - Etiopija
8. Lesoto - Burundi
9. Eiritreja - Ruanda
10. Svaziland - Demokratska Republika Kongo
11. Sv. Tom i Princip - Kongo
12. Čad - Tanzanija

30.07.2011. 22:10:02
    
Novi komentar
nužno
nužno

skrolaj na vrh