objavljeno prije 8 godina i 8 mjeseci
EUROBASKET 2015.

Hrvatska tijesno izgubila od Grćke

Iako su bili uvjerljivi čak 35 minuta, naši su se košarkaši izgubili u zadnjim pet minuta utakmice što je iskusnim Grcima bilo dovoljno

Šarić je bio dobar, ali ipak smo izgubili
Šarić je bio dobar, ali ipak smo izgubili (Arhiva)

Eurobasket 2015.

,

Hrvatska-Grčka

Hrvatska je nakon uvodne pobjede nad Slovenijom malo spuštena na zemlju tijesnim porazom od Grčke, jednog od glavnih favorita Europskog prvenstva.

Naši su košarkaši dominirali gotovo cijelu utakmicu, no iskusna grčka momčad nije se predavala i u zadnjih pet minuta uspjela pobijediti.

Hrvatska je pred punom zagrebačkom Arenom odlično krenula i kontrolirala susret u prvom poluvremenu. Kruno Simon pogađao je svih pozicija, obrana je funkcionirala savršeno, no Grci su se na sve načine održavali u susretu i otišli na odmor sa zaostatkom samo 28:33.

U drugom dijelu naši su još bolje krenuli i došli do +10 u nekoliko navrata, ali Grčka se i dalje nije predavala, da bi u posljednoj četvrtini proradili Printezis, Bourousis i Spanoulis pa je došlo do potpunog preokreta.

Grci su u zadnju minutu ušli s prednošću tri razlike (72:69) koju su uspješno obranili. U zadnjem napadu Simon je zabio jedno bacanje, drugo namjerno promašio i osvojio loptu, no šut za produžetak nije ušao.

Najbolji kod Hrvatske bio je Kruno Simon s 18 postignutih koševa, dok je briljantni Vassilis Spanoulis predvodio Grke sa 16.