objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
KRANJČAR BRILJIRAO

Hrvatska savladala Izrael i plasirala se na prvu poziciju u grupi

U susretu F skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2012. godine reprezentacija Hrvatske je u Tel Avivu pobijedila Izrael 2:1 (2:0).

Levante

Oba gola za hrvatsku vrstu postigao je Niko Kranjčar. Prvog iz jedanaesterca u 36. minuti, a drugog pet minuta kasnije. Gol za Izrael zabio je Etay Shechter u 81. minuti. U petak su odigrane druge dvije utakmice iz skupine. Grčka je u Ateni teškom mukom pobijedila Latviju 1:0. Pogodak odluke zabio je Vasilis Torosidis u 58. minuti.

Identičnim rezultatom Gruzija je u Tbilisiju pobijedila Maltu 1:0, a strijelac je bio David Siradze u 90. minuti utakmice. Ovom pobjedom Hrvatska je preuzela vodstvo na ljestvici sa sedam bodova, Gruzija i Grčka imaju po pet bodova, dok je Izrael četvrti sa četiri boda. Latvija ima tri, a Malta je na začelju bez bodova. Idući nastup Hrvatska ima 17. studenoga kada će ugostiti Maltu. (hina/metro-portal)