objavljeno prije 12 godina i 11 mjeseci
SP U VATERPOLU

Hrvatska osvojila broncu u Šangaju

Nakon gubitka polufinala od Talijana naši su vaterpolisti pobijedili Mađarsku u utakmici za treće mjesto

Golman reprezentacije Pavić bio je jedan od najzaslužnijih za broncu

Šangaj

,

brončana medalja

,

SP u vaterpolu

Poraz od Talijana zapekao je naše vaterpoliste više nego što se mislilo, pa su utakmicu za treće mjesto otvorili furiozno i nakon prve četvrtine vodili 5:2. Sve je štimalo, napadači su bili raspucani i precizni, a obrana je radila odlično.

Druga četvrtina ponudila je gotovo jednaku sliku, otvaramo golom iz peterca i povisujemo prednost na četiri gola razlike, a do kraja četvrtine rezultat se zaustavio na 8:4. Činilo se da utakmicu imamo pod kontrolom i da neće biti problema.

U trećoj je četvrtini došlo do pada koncentracije, Mađari su krenuli agresivno i bez kalkulacija što je dovelo do toga da su četvrtinu dobili s 5:3 i smanjili našu prednost na samo dva gola na ulasku u odlučujuću, četvrtu četvrtinu.

Nakon početne konfuzije, digli smo prednost na tri gola, no onda je uslijedila serija isključenja i crvenih kartona koja je gotovo dovela do produžetaka. Ipak, odličnim obranama Pavića uspjeli smo doći do pobjede 12:11 i osvojiti broncu.