objavljeno 30.07.2011. 11:22:39
SP U VATERPOLU

Hrvatska osvojila broncu u Šangaju

Nakon gubitka polufinala od Talijana naši su vaterpolisti pobijedili Mađarsku u utakmici za treće mjesto

Golman reprezentacije Pavić bio je jedan od najzaslužnijih za broncu

Poraz od Talijana zapekao je naše vaterpoliste više nego što se mislilo, pa su utakmicu za treće mjesto otvorili furiozno i nakon prve četvrtine vodili 5:2. Sve je štimalo, napadači su bili raspucani i precizni, a obrana je radila odlično.

Druga četvrtina ponudila je gotovo jednaku sliku, otvaramo golom iz peterca i povisujemo prednost na četiri gola razlike, a do kraja četvrtine rezultat se zaustavio na 8:4. Činilo se da utakmicu imamo pod kontrolom i da neće biti problema.

U trećoj je četvrtini došlo do pada koncentracije, Mađari su krenuli agresivno i bez kalkulacija što je dovelo do toga da su četvrtinu dobili s 5:3 i smanjili našu prednost na samo dva gola na ulasku u odlučujuću, četvrtu četvrtinu.

Nakon početne konfuzije, digli smo prednost na tri gola, no onda je uslijedila serija isključenja i crvenih kartona koja je gotovo dovela do produžetaka. Ipak, odličnim obranama Pavića uspjeli smo doći do pobjede 12:11 i osvojiti broncu.