objavljeno prije 14 godina i 9 mjeseci
aussie football

Hrvatska osvojila broncu u australskom nogometu

Finale hrvatskim reprezentativcima oteli su Nizozemci, no za treće mjesto pregazili su Španjolsku

EP australski nogomet

Hrvatska reprezentacija u australskom nogometu osvojila je treće mjesto na 4. Europskom prvenstvu održanom u subotu u Samoboru.

Naši igrači tako nisu uspjeli ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada su u Pragu osvojili srebrno odličje, ali su dokazali da pripadaju samom europskom vrhu u ovom sportu.

U natjecanju u skupini Hrvatska je upisala tri pobjede, 130-36 protiv Austrije, 77-60 protiv Škotske, te 88-58 protiv Francuske čime se plasirala u polufinale.http://metro-portal.hr/admin/admin_news/edit/23540

No, u dvoboju za ulazak u veliku završnicu naši su igrači izgubili od Nizozemske sa 67-78, da bi u dvoboju za brončanu medalju svladali Španjolsku sa 100-53.

Naslov europskog prvaka obranila je reprezentacija Engleske koja je u finalu svladala Nizozemsku sa 81-57.

Inače, na tribinama nogometnog igrališta u Samoboru okupilo se više od 1.000 znatiželjnika što je vrlo velik broj gledatelja s obzirom na slabo poznavanje ovoga sporta u Hrvatskoj, a većina okupljenih bila je oduševljena viđenim. (hina/metro-portal)

03.10.2009. 21:57:10

Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
  1. avatar
    vjerna navijačica
    04.10.2009. 20:11
    mislim da samobor nikad nije vidio toliko zgodnih macho frajera na jednom mjestu...
    hrvatski vitezovi, nastavite ovako dalje!!!!