« Rukomet
objavljeno prije 13 godina i 5 mjeseci
USPJEŠNO OTVARANJE

Hrvatska dobrim 2. poluvremenom dobila Rumunjsku

Rukometaši Hrvatske su nakon slabijeg prvog poluvremena proradili u drugom i pobijedili 27-21

Rukometaši
Rukometaši (Vladimir Dugandžić/CROPIX)

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je započela nastup na SP-u u Švedskoj. Kauboji su Rumunjsku svladali rezultatom 27-21 (11-13) u susretu 1. kola skupine C u Malmou, prenosi Hina.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 27-21 (11-13)

HRVATSKA: Šego, Alilović; Balić 4, Lacković 2, Zrnić 4, Kopljar, Vori 2, Gojun, Matulić, Vuković 3, Buntić 2, Valčić 2, Štrlek 8 (3), Musa, Ninčević

RUMUNJSKA: Ciobanu, Popescu, Simicu 1, Toma, Ghionea 1, Georgescu, Sadoveac 1, Jurca 2, Florea 5 (3), Novanc 1, Sabou, Stamate 7, Muresan 1, Fenici 2, Savenco

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Rumunjska 4 (3)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Rumunjska 10 minuta

SUCI: Lazaar i Reveret (oba Francuska)

Hrvatski rukometaši pobjedom su krenuli u obranu srebrne medalje osvojene na prošlom SP-u na domaćem terenu prije dvije godine. No, konačni rezultat protiv Rumunjske zavarava jer su do početnog uspjeha naši igrači stigli teže od očekivanog.

Zahvaljujući nervoznom početku, poglavito u igri u napadu, Hrvatska je tijekom čitavog prvog poluvremena bila u zaostatku. Prvi pogodak za našu reprezentaciju postigao je Ivano Balić i to tek nakon devet minuta igre, a do tada su Rumunji stekli prednost od 3-0. Sredinom prvoga poluvremena bilo je 6-2 za Rumunjsku, ali potom su Lacković, Zrnić i Štrlek s tri uzastopna pogotka uspjeli smanjiti zaostatak.

Ipak, na odmor se otišlo s vodstvom Rumunjske od 13-11. Početkom nastavka Jurca je pogodio za 14-11, no uslijedilo je ključnih 10 minuta susreta tijekom kojih je naša reprezentacija ostvarila seriju od 7-1 i minus od tri pogotka pretvorila u tri gola prednosti. Rumunjski vratar Popescu, koji je u prvom poluvremenu sakupio 10 obrana, u nastavku nije uspio obraniti niti jedan udarac naših igrača. Posebno se istaknuo brzi Manuel Štrlek koji je s lijevoga krila, iz protunapada i iz sedmeraca neumoljivo pogađao mrežu iza Popescua.

Nakon stečene prednosti, igra naše reprezentacije dobila je na sigurnosti, te je prednost u završnici samo rasla, sve do maksimalnih sedam razlike (27-20) u 57. minuti.

U 2. kolu Hrvatska će u nedjelju igrati protiv Alžira u Lundu s početkom u 20 sati.