Na krilima napadačkog tandema Villa-Torres, Španjolska bolja od Rusije

Napadač Valencije Villa matirao je Ruse već u prvom dijelu
Napadač Valencije Villa matirao je Ruse već u prvom dijelu (AFP)

,

David Villa

,

španjolska reprezentacija

Predvođena nezadrživim Davidom Villom, Španjolska je u prvom nastupu na Euru s uvjerljivih 4-1 svladala Rusiju. Fantastični Valencijin napadač Villa postigao je prvi hat-trick čime se kandidirao za najboljeg strijelca turnirao i ujedno najavio velike mogućnosti španjolske reprezentacije. Usto, Španjolci su jučer na stadionu Tivoli u Innsbrucku ostvarili svoju najveću pobjedu na dosadašnjim europskim prvenstvima.

Dugo će ruska obrana pamtiti Capdevilu, Torresa i Villu. Izbornik Hiddink morat će sljedećih nekoliko dana tražiti nova rješenja u obrani ne bi li u utakmicama s Grčkom i Švedskom izborio prolaz u četvrtfinale.

Prvi su zaprijetili Rusi, no izglednu prigodu za pogodak promašio je Semšov. Nakon pogreške braniča Širokova lopte se domogao Capdevila, proslijedio ju Torresu koji u sredini pronalazi Villu, a ovome nije bilo teško u 20. minuti pogoditi nebranjenu mrežu. Dvije minute kasnije Zirjanov pogađa vratnicu, a samo minutu prije kraja poluvremena Villa postiže i drugi pogodak.

Rusi su se u nastavku uvjerili u ubojitost španjolske kontre. U 75. minuti Villa se na dodavanje Fabregasa  oslobađa Kolodina i postiže treći pogodak. Iako rezultatski unakaženi, Rusi se nisu predali te nakon kornera Pavljučenko postiže pogodak. No šlag na lijepo, iako kišno predvečerje, četvrtim španjolskim, a svojim prvim pogotkom na Euru stavio je Fabregas.

Piše: Piše: Ato Kwamina Markin