objavljeno prije 13 godina i 6 mjeseci
AEK BOLJI

Hajduk se porazom oprostio od Europske lige

AEK je na katastrofalnom travnjaku na Poljudu bio bolji od Hajduka 3:1, Splićani više nemaju izgleda za prolaz u sljedeće kolo

Hajduk AEK

U susretu četvrtog kola G skupine Europske lige Hajduk je u Splitu pred 10.000 gledatelja izgubio od AEK-a 1:3 i oprostio se od plasmana u drugi krug natjecanja.

Hajduk je u prvom poluvremenu imao četiri, pet sjajnih prilika međutim niti jednu nije realizirao. U drugom dijelu utakmice AEK je stigao do pobjede golovima Scoccoa (51-11m), Manolasa (62) i Blanca (83). Poraz Hajduka ublažio je Buljat u 89. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Zenit je u St Peterburgu pobijedio Anderlecht 3:1 ubilježivši i petu pobjedu. Golove za Zenit zabili su Ionov (11), Buharov (65) i Huszti (89), dok je strijelac za goste bio Kanu (87)

Nakon pet kola vodi Zenit s maksimalnih 15 bodova, AEK ima sedam, Anderlecht četiri, a Hajduk je ostao na tri boda.

U posljednjem, šestom kolu Hajduk će 16. prosinca gostovati kod Anderlechta, dok se u Ateni sastaju AEK i Zenit.(hina/metro-portal)

HAJDUK - AEK 1:3

SPLIT. Stadion Poljud - 10.000 gledatelja; Sudac: Mike Dean (Engleska)

Strijelac: 0:1 Scocco (51-11m), 0:2 Manolas (62), 0:3 Blanco (83), 1:3 Buljat (89)

Žuti kartoni: Maloča, Buljat, Ljubičić, Jozinović, Ibričić / Gentzoglou

Crveni kartoni: -

HAJDUK: Radošević - Oremuš, J. Buljat, Maloča, Jozinović - Ljubičić (od 54. Andrić), Strinić, Tomasov (od 54. Čop), Ibričić, Sharbini - Vukušić

AEK: Saja - Karabelas, Manolas, Dellas, Jahić - Gentzoglou, Diop, Makos - Burns (od 70. Lagos), Liberopoulos (od 80. Blanco), Scocco (od 77. Leonardo)