objavljeno prije 14 godina i 2 mjeseca
POLUFINALA

Fulham i Atletico u finalu Europske lige

Liverpool je ispao unatoč pobjedi, a jedini pogodak za HSV zabio je Mladen Petrić

Atletico Madrid

Nogometaši Atletica iz Madrida plasirali su se u finale Europske lige iako su u uzvratnom polufinalnom susretu na Anfieldu izgubili od Liverpoola sa 1-2 (0-1) nakon produžetka. No, kako je prva utakmica u Madridu prije tjedan dana završila pobjedom Atletica od 1-0, španjolska momčad se plasirala u finale zahvaljujući pogotku u gostima.

Liverpool je poravnao ukupni omjer pogotkom Alberta Aquilanija u 44. minuti, pa su se igrali produžeci. U nastavku je Liverpool poveo sa 2-0 zahvaljujući Yossiju Benayounu u 95. minuti, ali prolazak u finale španjolskom sastavu donio je Diego Forlan u 102.

Nogometaši Fulhama plasirali su se u finale Europske lige zahvaljujući 2-1 (0-1) pobjedi protiv Hamburger SV-a na sv om Craven Cottageu u uzvratnom susretu polufinala. Kako je prva utakmica u Hamburgu završila bez pogodaka, Fulhamu je i minimalna pobjeda bila dovoljna za prolazak u finale.

Poveo je HSV pogotkom hrvatskog reprezentativnog napadača Mladena Petrića koji je sjajnim slobodnim udarcem sa 30-ak metara u 22. minuti pogodio sam gornji desni kut Fulhamovih vratiju za vodstvo svoje momčadi od 1-0.

No, sredinom drugog poluvremena uslijedio je preokret zahvaljujući pogocima Simona Daviesa u 69. i Zoltana Gere u 76. minuti. Petrić je igrao svih 90 minuta za HSV.

U finalu će u srijedu 12. svibnja u Hamburgu Atletico igrati protiv Fulhama.(hina/metro-portal)

LIVERPOOL - ATLETICO 2-1 (1-0, 1-0)

Strijelci: 1-0 Aquilani (44), 2-0 Benayoun (95), 2-1 Forlan (102).

Liverpool: Reina; Mascherano (Degen, 110), Carragher, Agger, G. Johnson; Benayoun (Pacheco, 114), Aquilani (El Zhar, 90), Lucas, Babel; Gerrard; Kuyt

Atletico: De Gea; Valera, Alvaro Dominguez, Perea, Antonio Lopez; Reyes, Assuncao (Jurado, 99), Raul Garcia, Simao; Aguero (Salvio, 120+1), Forlan (Camacho, 117)

Sudac: Hauge (Norveška)
Gledatelja: 40.000

FULHAM - HAMBURGER SV 2-1 (0-1)

Strijelci: 0-1 Petrić (22), 1-1 S. Davies (69), 2-1 Gera (76).

Fulham: Schwarzer; Pantsil (Nevland, 75), A. Hughes, Hangeland, Konchesky; Duff, Etuhu, D. Murphy, S. Davies; Zamora (Dempsey, 58), Gera

Hamburger SV: Rost; Demel, Mathijsen, Boateng, Aogo; Tesche (Rincon, 56; Guerrero, 79), Jarolim (Rozehnal, 90+1), Ze Roberto, Pitroipa; Van Nistelrooij, Petrić