,

Europska liga

,

Atletico Madrid

Hrvatski reprezentativni napadač Mladen Petrić odlično je odigrao uzvratni susret četvrtfinala Europske nogometne lige protiv Standarda u Liegeu, te je najzaslužniji za prolazak Hamburger SV-a u polufinale. Petrić je postigao dva pogotka u 3-1 (2-1) pobjedi svoje momčadi kojom je obranila 2-1 pobjedu iz prve utakmice prije tjdan dana u Hamburgu.

Petrić je prvi put doveo svoju momčad u vodstvo u 20. minuti kada je s tri metra glavom spustio loptu u mrežu nakon ubacivanja Ze Roberta. Samo dvije minute nakon što je u 33. minuti kapetan Standarda De Camargo izjednačio na 1-1, Petrić je izvrsnim pogotkom "škaricama" preko glave s visine 11 metara vratio svoju momčad u vodstvo. Konačnih 3-1 za HSV postavio je Paolo Guerrero u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Petrić je bio strijelac jednoga gola za svoju momčad i u prvoj utakmici protiv Standarda prije tjedan dana, a ukupno je ove sezone postigao čak devet pogodaka u Europi.

U polufinalu će HSV igrati protiv londonskog Fulhama u koji je u svom četvrtfinalnom srazu izbacio Wolfsburg. Nakon 2-1 pobjede na Craven Cottageu prije tjedan dana, Fulham je i u uzvratu bio bolji od njemačkog prvaka i to sa 1-0 (1-0), a jedini pogodak postigao je Bobby Zamora već u prvoj minuti.

Prva utakmica igrat će se u Hamburgu 22. ovog mjeseca, dok je uzvrat u Londonu tjedan dana kasnije.

U drugom polufinalu igrat će Atletico iz Madrida i Liverpool koji su u četvrtfinalu izbacili Valenciju, odnosno Benficu.

Atletico i Valencia su na Vicente Calderonu odigrali bez pogodaka, 0-0 što je domaćoj momčadi bilo dovoljno za prolazak dalje zbog više pogodaka postignutih u gostima jer je prva utakmica na Mestalli završila rezultatom 2-2.

Liverpool je na svom Anfieldu sa 4-1 (2-0) svladao Benficu i tako obilato nadoknadio 1-2 poraz iz prve utakmice u Lisabonu. Strijelci za "crvene" su bili Dirk Kuyt (27), Lucas Leiva (34) i Fernando Torres (59, 82), dok je nadu portugalskom sastavu nakratko vratio Oscar Cardozo (70).

Atletico i Liverpool će prvu utakmicu igrati u Madridu, dok je uzvrat u Liverpoolu. (hina/metro-portal)