objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
EINDHOVEN:

EP plivanje: Todorović sedmi na 100 leptir

Mario Todorović bio je sedmi u finalu 100 metara leptir, a ženska štafeta 4x50 m slobodno zauzela je osmo mjesto

Mario Todorović
Mario Todorović (Getty Images)

,

EP plivanje

Hrvatski plivač Mario Todorović osvojio je sedmo mjesto u finalu discipline 100 metara leptir na 14. europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u nizozemskom Eindhovenu, dok je ženska štafeta 4x50 m slobodno zauzela osmo mjesto.

Todorović je u finalu isplivao 52.32, što je pola sekunde slabije vrijeme od rezultata koji je ostvario u polufinalu. Zlatnu medalju osvojio je Nijemac Steffen Deibler (49.95), drugi je bio Nizozemac Joeri Verlinden (50.52), a bronca je pripala Slovencu Peteru Mankoču (50.92).

Ženska štafeta 4x50 metara u sastavu Valery Švigir, Anja Trišić, Sanja Jovanović i Matea Samardžić osvojila je osmo mjesto u finalu isplivavši 1:43.10. Zlato su osvojile Nizozemke (1:34.34), srebro je pripalo njemačkoj štafeti (1:36.83), dok je treće mjesto osvojila Finska (1.39.02).

Mario Delač nije se uspio plasirati u finale utrke na 100 m slobodno. U polufinalu je zauzeo 10. mjesto s rezultatom 48.89. (hina/metro-portal)