EP plivanje: Todorović peti u finalu na 50 metara leptir

,

plivanje

,

Mario Todorović

Hrvatski plivač Mario Todorović zauzeo je peto mjesto u finalnoj utrci na 50 metara leptir na Europskom plivačkom prvenstvu u Budimpešti.

Todorović je plivao 23.68 sekundi, 65 stotinki sporije od državnog rekorda Duje Draganje u ovoj diciplini. Todorović je u jučerašnjem polufinalu ostvario svoj novi osobni rekord bez uporabe modernih kostima, koji su zabranjeni od Nove Godine, s vremenom 23.62 sekunde.

Zlatno odličje osvojio je Španjolac Rafael Perez Munoz s 23.17 sekundi ispred Francuza Fredericka Bosqueta (23.41) i Rusa Jevgenija Korotiškina (23.43). (hina/metro-portal)