,

jedanaesterci

,

penali

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Romu 7:6.

Utakmica između Arsenala i Rome je nakon 120 minuta igre završila pobjedom Rome s 1:0 koja je tako anulirala rezultat iz prve utakmice u kojoj su "Topnici" slavili identičnim rezultatom. Strijelac za Romu bio je Juan u devetoj minuti utakmice.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u igru u 85. minuti i umalo je postao tragičar jer je prvi promašio kazneni udarac. Točnije Doni je obranio njegov udarac. Spasio ga je Almunia obranivši udarac Vučinića, a potom je Tonetto u osmoj seriji prebacio gol i donio slavlje gostima.

ROMA - ARSENAL 6:7

Stadion Olimpico - 72.700 gledatelja;
Sudac: Manuel Mejuto González;

Strijelci: 1:0 Juan (9)

Jedanaesterci: Eduardo - Doni brani, Pizarro 1:0, Van Persie 1:1, Vučinić - Almunia brani, Walcott 2:1, Baptista 2:2, Nasri 3:2, Montella 3:3, Denilson 4:3, Totti 4:4, Toure 5:4, aquilani 5:5, sagna 6:5, Risse 6:6, Diaby 7:6, Tonetto - preko gola

Žuti kartoni: Pizzaro, Motta / Diaby

ROMA: Doni - Motta, Diamoutene, Juan (od 28. Baptista), Riise - Taddei (od 90+5 Aquilani), Pizarro, Brighi (od 120. Montella), Tonetto, Vučinić - Totti

ARSENAL: Almunia - Sagna, Kolo Toure, Gallas, Clichy - Eboue (od 75. Walcott), Diaby, Denilson, Nasri - Bendtner (od 85. Eduardo), van Persie. (hina/metro-portal)