objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

Dvostruka kruna ostaje u Zagrebu

U prvoj utakmici polufinala Kupa Dinamo je uvjerljivo pobijedio Hajduk sa 3-0

Josip Tadić poigravao se s Goranom Sablićem, kojega je Jarni na poluvremenu i zamijenio (Siniša Sunara)

Hajduk

,

Dinamo

,

polufinale kupa

Dinamo će drugi put zaredom sezonu završiti s dvostrukom krunom. Oslabljeni Hajduk je ‘modrima’ u polupraznom Maksimiru bio samo malo jači sparing-partner, ništa više od toga.

Dinamo je pobijedio s laganih 3-0, a konačni rezultat možda i ne pokazuje pravi odnos snaga, jer ‘modri’ su bili bolji i više od tri razlike. Hajduk je bio svih 90 minuta u ‘mišjoj rupi’, a  ‘bijeli’ su usput pokopali sami sebe s dvije početničke pogreške zbog kojih su primili dva gola u prvih 20 minuta.

Auto prve pogreške bio je Goran Sablić, nonšalantno prepustivši loptu Mikiću koji je odlično pronašao usamljenog Tadića. Osječanin je iz situacije ‘jedan na jedan’ rutinski pronašao put do mreže. U 20. minuti nakon kornera Modrića Baliće je otišao u prazno, a Mandžukić je s metar zabio za 2-0.

Korneri 16-0!Koliko je Dinamo bio nadmoćan, više od konačnog rezultata oslikava broj udaraca iz kuta. Dinamo ih je izveo čak 16, dok Hajduk u 90 minuta nije imao niti jedan...

Do kraja prvog dijela domaći su imali još nekoliko prilika za povećanje rezultata, dok je s druge strane Hajduk samo jedanput zaprijetio Kochu. Kalinićev udarac u 16. minuti jedva je obranio Koch, a u nastavku akcije Gabrić je poslao loptu ‘nebu pod oblake’. To je ujedno bilo sve od Hajduka u srijedu...
Dinamov dobar ritam nije posustajao ni u nastavku.

Modrić je bio režiser svih akcija, a nerijetko se i sam znao ‘zavlačiti’ kroz propusnu obranu. Tako je Luka u 60. minuti nakon slaloma pucao ravno u Balića. Ipak, da u uzvratu ne bude nimalo neizvjesnosti pobrinuo se Mandžukić u završnici. Na širokom prostoru ‘okrenuo’ je Maloču i odmjerenim udarcem matirao Balića... (VM)