,

Bayern

,

Josip Šimunić

Nogometaši Kölna i HSV-a odigrali su bez pobjednika (3-3) u subotnjem dvoboju 21. kola Bundeslige. Mladen Petrić zabio je dva gola i asistirao za treći gostiju.

Već u drugoj minuti utakmice Hamburžani su poveli golom Marcella Jansena nakon što je kolumbijski golman domaćih Faryd Mondragon odbio udarac desnom nogom Mladena Petrića. Kapetan Soldine momčadi, Libanonac Mohamad, izjednačio je nakon pola sata igre, da bi Petrić potom, ponovno svojom slabijom, desnom nogom, doveo goste po drugi put u vodstvo u 36. minuti. S lijeve mu je strane asistirao Jansen. Petrić je pobjegao Womeu i, iako nije idealno primio loptu, lijepo prebacio Mondragona.

U 3-1 vodstvo goste je hrvatski reprezentativac svojim šestim pogotkom u sezoni doveo u 50. minuti, nakon što je Brazilac Geromel igrao rukom u 16-ercu. Do kraja su igrom superiorniji domaćini uspjeli izjednačiti. Milivoje Novakovič svojim je petim pogotkom u sezoni smanjio iz slobodnog udarca s gotovo 25 metara u 75. minuti, da bi dvije minute prije kraja Adil Chihi izjednačio nakon što je njegov udarac s 20-ak metara u gol Franka Rosta preusmjerio Čeh Rozenhal.

U 89. je minuti Petrića zamijenio Ruud van Nistelrooy. Bio je to bundesligaški debi velikog Nizozemca. Svoju su osmu uzastopnu bundesligašku pobjedu, te desetu u nizu gledajući i Ligu prvaka, na gostovanju kod prvaka Wolfsburga suvereno izborili nogometaši minhenskog Bayerna. Tek u drugoj minuti sudačke nadoknade Brazilac Grafite smanjio je na konačnih 3-1 nakon asistencije Edina Džeke.

Gosti su u vodstvo došli već u drugoj minuti preko Robbena, a na 2-0 je u 26. povisio belgijski stoper Daniel van Buyten na asistenciju hrvatskog napadača Ivice Olića. Na 3-0 u 57. je minuti autogolom povisio talijanski stoper domaćih Barzagli, nakon udarca Francka Riberyja.

Francuz je u poluvremenu zamijenio upravo Olića. Danijel Pranjić nije ulazio u igru. Kod domaćih je Edin Džeko odigrao cijelu utakmicu, dok je Zvjezdan Misimović zamijenjen u 71. minuti. Bayern je osim vlastite velike pobjede dočekao napokon i kiks Bayera iz Leverkusena, koji je gostujući kod Bochuma odigrao samo 1-1. Iako su bodovno rivali za prvo mjesto sada poravnati na čelu ljestvice s 45 bodova, Bayer još uvijek ima bolju gol-razliku.

Leverkužani su inače u vodstvo došli pogotkom Švicarca Derdiyoka u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Na 1-1 izjednačio je slovenski reprezentativni napadač Zlatko Dedič.

Nakon 270 minuta golgeterskog posta do golova i pobjede napokon su došli nogometaši Hoffenheima pobijedivši na svom stadionu Hannover 2-1. Najbolji igrač pobjedničke momčadi bio je Carlos Eduardo. Brazilski je reprezentativac zabio prvi gol i izborio penal za drugi, koji je realizirao bosansko-hercegovački veznjak Sejad Salihović.

Za goste je u 57. minuti smanjio Bjelokošćanin Arouna Kone, koji je igrao svoj debi nakon što je stigao na posudbu iz Seville.

Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta za pobjednički sastav, dok je Boris Vukčević ušao u igru u 70. minuti. Cijeli su tijek dvoboja na travnjaku proveli i BiH-reprezentativci, Vedad Ibišević i Sejad Salihović. Salihović je dobio i žuti karton.

Svih je devedeset minuta ponovno za Schalke odigrao Ivan Rakitić. Njegova je momčad kod Freiburga odigrala bez golova, 0-0. Hrvatski je reprezentativac zaradio žuti karton. U redovima domaćeg sastava Ivica Banović odigrao je posljednjih 20-ak minuta. (Totalsport)

Bundesliga, 21. kolo:

Wolfsburg - Bayern 1-3 (Grafite 90+2 / Robben 2, Van Buyten 26, Barzagli 57-ag)

Freiburg - Schalke 0-0

Bochum - Bayer 1-1 (Derdiyok 45 / Dedič 68)

Köln - HSV 3-3 (Jansen 2, Petrić 36, 50-11m / Mohamad 31, Novakovič 75, Chihi 88)

Hoffenheim - Hannover 2-1 (Carlos Eduardo 35, Salihović 40-11m / Kone 57)