Ljubičić je nakon više od dva sata igre svladao igrača koji je prethodno izbacio Roddicka

,

ATP turnir

,

atp peking

Marin Čilić i Ivan Ljubičić plasirali su se među osam najboljih na ATP turniru u Pekingu.

Ljubičić je pobijedio Poljaka Lukasza Kubota u tri seta 7:6, 4:6, 6:4 nakon dva sata i 35 minuta igre.

Kubot, koji se na turniru proslavio velikom pobjedom nad favoriziranim Andyjem Roddickom, osvojio je drugi set s čak 87% prvog servisa, ali je u posljednjem setu pao i izgubio svoj servis u devetom gemu kod 4:4.

Ljubičić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča između Šveđanina Soderlinga i Španjolca Robreda.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale pobjedom nad Francuzom Julienom Benneteauom 6-2, 2-6, 6-0, a sljedeći protivnik bit će mu Nikolaj Davidenko.

China Open igra se za nagradni fond od 2,1 milijuna američkih dolara.