objavljeno prije 12 godina i 1 mjesec
NBA

Durant u zadnjim sekundama uništio Maverickse

Junak pobjede Thundera bio je najbolji strijelac lige Kevin Durant koji je pogodio za pobjedu 1.5 sekundu prije kraja

Oklahoma City Thunder

Prve večeri doigravanja u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, NBA najzanimljiviji susret odigrali su Oklahoma City Thunder i Dallas Mavericksi, a uspješnija je na kraju bila domaća momčad koja je svladala aktualne prvake sa 99-98, javlja Hina.

Junak pobjede Thundera bio je najbolji strijelac lige Kevin Durant koji je pogodio za pobjedu 1.5 sekundu prije kraja. Devet sekundi prije isteka vremena Dallas je pogocima Dirka Nowitzkog iz slobodnih bacanja stigao do vodstva 98-97, a u posljednjem napadu domaći su loptu uručili Durantu. On je nakon nekoliko driblinga šutirao sa šest metara preko Shawna Mariona i pogodio za važnu pobjedu. Durant je utakmicu završio sa 25 koševa, koliko je postigao i Nowitzki za Dallas, no domaći su imali više raspoloženih igrača. Russell Westbrook je ubacio 28, a Serge Ibaka 22 pogodaka za Thunder, dok je Jason Terry ušavši s klupe postigao 20 poena za Mavse. No, Terry je sve svoje koševe postigao u prve tri četvrtine, dok je u posljednjih 12 minuta uputio samo jedan neuspješan šut prema košu domaćih.

Momčad s najboljim omjerom u osnovnom dijelu sezone, Chicago Bullsi poveli su sa 1-0 protiv Philadelphia 76-ersa svladavši ih sa 103-91, ali su pritom ostali bez svog najboljeg igrača i MVP-a prošle sezone Derricka Rosea. Rose je 1:20 minuta prije kraja utakmice nezgodno doskočio, te se odmah uhvatio za bolno lijevo koljeno. Rendgenska snimka pokazala je kako se radi o puknuću prednjih ligamenata, te Rose neće moći igrati do kraja doigravanja. Do ozljede Rose je bio najbolji igrač na parketu sa 23 koša, te po 9 skokova i asistencija. U sastavu Sixersa najefikasniji je bio Elton Brand sa 19 ubačaja.

Miami Heat uvjerljivo je sa 100-67 svladao New York Knickse u prvoj utakmici njihove serije. Utakmica je bila neizvjesna do sredine druge četvrtine kada je Miami vodio sa samo 30-29, ali do poluvremena domaći su napravili seriju 24-2 za vodstvo 54-31, a tu su prednost na početku treće četvrtine s novih osam poena podigli na čak 31 razlike (62-31) i dvoboj je bio odlučen. LeBron James postigao je 32 koša za Miami iako je četvrtu četvrtinu prosjedio na klupi, dok je J.R. Smith sa 17 poena bio najefikasniji kod vrlo slabih Knicksa.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Indianapolisu gdje je gostujući Orlando Magic svladao domaće Pacerse sa 81-77. Četiri minute prije kraja bilo je 77-70 za domaće, ali do kraja susreta gosti s Floride ostvarili su seriju od 11-0 za preokret. Najzaslužniji za taj obrat bio je Jason Richardson koji je pogodio dvije vezane trice kojima je doveo svoju momčad u vodstvo. Posljednju prigodu za povratak Indiane u utakmicu upropastio je Danny Granger koji je pri rezultatu 77-80 sedam i pol sekundi prije kraja napravio korake i izgubio loptu. Richardson i Jameer Nelson ubacili su po 17 pogodaka za Orlando, Glen Davis je dodao 16 uz 13 skokova, dok su kod Indiane najbolji bili David West sa 19 i Granger sa 17 koševa.