objavljeno prije 14 godina i 11 mjeseci
SP plivanje

Draganja tek 15. na 100 slobodno

Hrvatski plivač Duje Draganja nije se uspio plasirati u finale utrke na 100 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu u Rimu.

hrvatski rekord

Draganja je u polufinalu plivao 48.25 sekundi što je za sedam stotinki slabije od njegovog hrvatskog rekorda kojega je ostvario u jutarnjim kvalifikacijama, te je zauzeo 15. mjesto u polufinalu. Posljednje, osmo mjesto koje vodi u finale zauzeo je Francuz Frederick Bousquet koji je plivao 47.98 sekundi.

Najbrži u polufinalu bio je drugi Francuz Alain Bernard sa 47.27.

Naš je plivač sjajno startao, na okretu na 50 metara je vodio, a to je vodstvo držao sve do 20-ak metara prije ulaska u cilj. Nažalost, uslijedio je dramatičan pad i Draganja je na koncu bio posljednji, osmi u svojoj polufinalnoj skupini.

Drugi hrvatski predstavnik na 100m slobodno Aleksej Puninski bio je tek 30. u kvalifikacijama (49.08) i nije ušao u polufinale.