objavljeno prije 11 godina i 11 mjeseci
ROLAND GARROS

Đoković svladao Federera

Đoković je puno lakše od očekivanoga izborio svoje prvo finale u Roland Garrosu, svladavši Rogera Federera s 6:4,7:5,6:3

finale

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković pobijedio je u polufinalu Grand Slam turnira Roland Garros Švicarca Rogera Federera s 6:4,7:5,6:3, te će u finalu u nedjelju igrati s Rafaelom Nadalom, javlja Hina.

Đoković je puno lakše od očekivanoga izborio svoje prvo finale u Roland Garrosu i priliku da nakon Donalda Budgea (1938) i Roda Lavera (1962,1969) postane treći igrač u povijesti koji je zaredom osvojio sva četiri grand slam turnira, no ipak ne u istoj sezoni. Đoković je zabilježio i 12. pobjedu u 26 međusobnih ogleda s Federerom.

Drugi tenisač svijeta Španjolac Rafael Nadal u prvom je polufinalu svladao sunarodnjaka Davida Ferrera s 6:2, 6:2, 6:1. Nadal se s lakoćom plasirao u svoje sedmo finale Garrosa, a skoro da je više od samog meča trajao prekid zbog kiše. Ferrer je u meč s Nadalom ušao s katastrofalnim međusobnim omjerom 4:15, a nakon što je propustio laganu loptu za vodstvo od 3:1 u prvom setu, njegova igra se raspala, a Nadal je s lakoćom rješavao sve situacije, te za ukupno 106 minuta ušao u finale. Nadal u finale ulazi sa šest naslova pobjednika i sa samo jednim porazom uopće na terenima Roland Garrosa, od Robina Soderlinga u osmini finala 2009. Španolac je i jedini tenisač koji na ovogodišnjem izdanju nije izgubio nijedan set.