Dinamovci razbili Sesvećane sa 6:0, i dalje prvi na ljestvici

Pred pet tisuća gledatelja na Maksimiru, Mario Mandžukić je postigao hat-trick, a zabili su i Dodo, Tomečak i Badelj

,

Croatia Sesvete

,

Mario Mandžukić

U dvoboju 18. kola Prve HNL, odnosno prvog kola proljetnog dijela prvenstva, nogometaši Dinama su na domaćem terenu svladali Croatiju iz Sesveta s visokih 6:0.

Pred 5.000 gledatelja na stadionu Maksimir Mario Mandžukić je postigao hat-trick, a preostale pogotke postigli su Dodo, Tomečak i Badelj.

Brazilac Dodo već je nakon 50 sekundi igre zabio prvi gol za Dinamo, a nakon samo pola sata igre već je bilo 3:0 za domaćine.

Mario Mandžukić pokazao se u pravom svjetlu: u 22. minuti zabio je svoj prvi gol na utakmici, drugi u 31. minuti, a četvrti pogodak Dinama stigao je već na početku drugog poluvremena - zabio je Milan Badelj. Tomečak u 70. minuti povećava rezultat na 5:0, a sve je zapečatio dobro raspoloženi Mandžukić u 82. minuti.

U Puli su pak nogometaši čakovečkog Međimurja svladali Istru 1961 s 2:1, Karlovac je svladao Osijek s 1:0, dok su nogometaši Šibenika i Zadra odigrali 1:1.

U Vinkovcima su nogometaši Cibalije svladali Inter s 2:0, a u nedjelju još igraju Hajduk i Slaven Belupo na Poljudu.