Dinamo lako u polufinale Kupa

Dinamo

,

Slaven Belupo

Dinamo je bez većih problema osigurao polufinale Kupa Hrvatske. Nakon pobjede od 1-0 u Koprivnici, Zagrepčani su i u uzvratu sa 2-1 pobijedili Slaven Belupo i lakše od čekivanog stigli u društvo Zagreba, Varteksa i Hajduka.

Bez obzira na novu pobjedu, Soldina momčad ponovno nije izmamila uzdahe u Maksimiru. Dinamo je izgledao bezopasno, do prilika su ‘modri’ stizali pukom slučajnošću. Tako su došli i do prvog gola. U 39. minuti Modrić je izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od živog zida i prevarila vratara Rodića.

Sve dileme je razriješio Tadić koji se u 68. minuti najbolje snašao nakon kornera Guele i prebacivanja lopte glavom Vrdoljaku. Slaven je u 82. minuti ipak došao do počasnog gola kada je iz voleja pogodio Šomoci... (METRO)