Napeto kolo puno golova i preokreta rezultata uz minimum gledatelja

Fotografija vijesti (Željko Hajdinjak/CROPIX)

Hrvatska nogometna liga

,

rezultati 5. kola

Dinamo je otvorio utakmicu na Stanovima zaostatkom od dva gola u prvom poluvremenu. Plavih u narančastim dresovima nije bilo nigdje, a Zadrani su iskoristili ponuđenu apatičnu igru. Prvi gol pao je iz jedanaesterca, siguran je bio Župan koji je i asistirao Terkešu za drugi gol.

Drugo je poluvrijeme ponudilo sjajnu igru Balabana, koji je prvo majstorski zabio iz slobodnjaka s 30 metara, zatim je Mandžukić ispremiješao obranu Zadra i iskosa savladao nemoćnog Ježinu, da bi točku na i stavio ponovno Balaban. Ulaz u šesnaesterac s lijeve strane i lukavo plasirana lopta između golmana i vratnice, gotovo iz mrtvog kuta i to je bilo 3-2 za Dinamo.

Hajduk je na Poljudu bio u minusu nakon par minuta igre, golom Jurića glavom nakon slobodnjaka poveo je Slaven. No, to je bilo to za Koprivničance, jer se razgoropadio Nikola Kalinić postigavši hat-trick do kraja utakmice, 3-1 za Hajduk.

Vinkovčani su savladali Inker 4-3, nakon što je Sivonjić hat-trickom doveo Inker na 3-1. Cibalijini igrači nisu se predavali, a pomogla je i činjenica da je Inker od 13. minute igrao s igračem manje. Nakon velikog vodstva Zaprešićani su se ispuhali i umorili, pa je Cibalia do 71. minute uspjela dati tri gola i riješiti utakmicu u svoju korist.

Rijeka se u Velikoj prilično namučila protiv Croatije Sesvete, jer je bunker domaćina bio odlično postavljen. U 27. minuti vratar Croatije loše je reagirao na udarac Landeke, i Ljuboviću nije bio problem ugurati loptu u gol. Do kraja utakmice obje su se momčadi zatvorile i pokušavale iz kontri napraviti nešto, no rezultat je ostao 0-1.

Šibenčani su se došli u Varaždin nadigravati, i prvo poluvrijeme završilo je 2-1 za domaćina. Ostatak utakmice većinom su se nadmetali na sredini terena, i unatoč trudu Šibenčana nije došlo do izjednačenja.

Novi reflektori na Zagrebovom stadionu osvijetlili su jedino nemoć domaćina koji je od 53. minute bio u zaostatku, 0-1 poveli su Osječani golom Kneževića, a izjednačio je Čutura u 71. minuti. Gosti su sve do samoga kraja držali egal, no tada se probudio Vugrinec i iz gužve u šesnaestercu zabio za pobjedu 2-1. (METRO)