objavljeno prije 13 godina i 3 mjeseca
BEZ ČETVRTFINALA

Davis Cup: Karlović izgubio presudan meč protiv Njemačke

Marin Čilić poravnao je rezultat na 2-2 pobjedom protiv Kohlschreibera, ali je od Karlovića bolji bio Petzschner

Ivo Karlović
Ivo Karlović (Getty Images)

Marin Čilić

,

,

Davis Cup

Ivo Karlović izgubio je posljednji, peti dvoboj u Davis Cupu protiv Njemačke. Philipp Petzschner je svladao Karlovića sa 6-4, 7-6 (3), 7-6 (5) nakon dva sata i 24 minute igre, prenosi Hina. Hrvatska teniska reprezentacija tako se nije uspjela plasirati u četvrtfinale Davis Cupa.

Karlović je u susret ušao pomalo nekoncentrirano što je Petzschner iskoristio oduzevši mu servis odmah u prvom gemu. Bio je to jedini "break" u prvom setu koji je Petzschner riješio u svoju korist sa 6-4.

Karlović je na početku drugoga seta imao dvije prilike za oduzimanje servisa Petzschneru, ali Nijemac se prvi put spasio sjajnim lobom, a potom i dobrim servisom. Oba su igrača do kraja seta sigurno držala svoj servis, pa se igrao "tie-break". U odlučujućoj igri Karlović je vrlo loše igrao na svom servisu, izgubio je čak četiri poena i Petzschner je stigao do velike prednosti od 2-0 u setovima.

Kada je odmah na početku trećega seta Karlović izgubio servis, činilo se da je kraj vrlo blizu. Ipak, naš je igrač uspio odmah vratiti izgubljeni "break", a pri rezultatu 5-5 imao je čak tri prilike da još jednom oduzme servis Petzschneru. Nažalost, niti jednu nije iskoristio, pa se igrao još jedan "tie-break".

Hrvatska će nakon ovoga poraza morati od 16. do 18. rujna igrati susret za ostanak u Svjetskoj skupini, dok će Njemačka u četvrtfinalu od 8. do 10. srpnja igrati protiv pobjednika susreta Austrija - Francuska.