objavljeno prije 16 godina i 5 mjeseci

Cibona slavila u gostima!

CHRIS WARREN najavio je bolje dane u Draženovu domu
CHRIS WARREN najavio je bolje dane u Draženovu domu (VEDRAN ĐULIĆ/CROPIX)

CIBONA je prekinula niz od 14 gostujućih poraza u Euroligi! Pobjedom u Milanu nad Armani Jeansom 72- 63, Zagrepčani su stigli do četvrte pobjede u B skupini i zadržali izglede za plasman u drugi krug, među 16 najboljih momčadi. Utakmica je najvećim dijelom bila vrlo izjednačena, a domaćini su na odmor otišli s prednošću 35-33. U nastavku je uglavnom vodila Cibona, a ključno razdoblje utakmice dogodilo se u posljednjoj četvrtini, kada su cibosi pri rezultatu 55-55, serijom 11-0 stigli do vodstva 66-55, 4 minute i 20 sekundi prije kraja utakmice. Povratka za domaćina više nije bilo.

PORAZ ŠIBENČANKI
Košarkašice Šibenika Jolly JBS-a izgubile su dvoboj 8. kola Eurolige od ruskog Jekaterinburga sa 66-86. Najefikasnija kod Šibenčanki bila je Jessica Dickson sa 14 koševa.

Najefikasniji i najbolji u Ciboni bio je Chris Warren, koji je uz 27 koševa i 5 trica iz 8 pokušaja imao i 10 skokova! Portorikanac Larry Ayuso dodao je 16 koševa, no, iz igre je šutirao slabih 6-18. Kod domaćina, koji je i dalje bez domaće pobjede u Euroligi, jedine dvije ubilježio je u gostima, najbolji strijelac je bio Dušan Vukčević sa 18 koševa. U drugoj utakmici B skupine Lietuvos Rytas je pobijedio Aris 72-69.