Ballack neumoljiv (Reuters)

Chelsea

,

Ballack

Nogometaši Chelseaja ostali su u utrci za naslov prvaka nakon što su u Newcastleu pobijedili sa 2-0. Newcastle je prije ovog ogleda imao odličnu seriju od četiri pobjede i dva neodlučena rezultata u zadnjih šest ogleda, a na svom terenu je pobijedio u posljednje tri utakmice. Protiv Chelsea, pak, nije mogao pogotovo nakon što su domaći nogometaši propustili dvije odlične prilike u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu je Chelsea proigrao, pa je prvo Ballack pogodio za 1-0 u 60. minuti nakon što mu je iz slobodnog udarca asistirao Drogba. Utakmicu je zaključio Florent Malouda osam minuta prije kraja.

Prije posljednjeg kola  Manchester United i Chelsea su izjednačeni. ManU gostuje kod Wigana, dok Chelsea dočekuje Bolton. Manchester će zbog bolje razlike pogodaka biti prvak u slučaju istog broja bodova. (TS)