Mandžukić je postigao svoj šesti zgoditak za Wolfsburg koji je izgubio od Lakićevog Kaiserslauterna

,

VfL Wolfsburg

,

kaiserslautern

Srđan Lakić i Marijo Mandžukić upisali su se u strijelce u međusobnom dvoboju svojih klubova koji je završio pobjedom Kaiserslautern u gostima kod Wolfsburga 2:1, prenosi Hina.

Mandžukić je već u šestoj minuti postigao vodeći i svoj šesti zgoditak za Wolfsburg, a u 27. minuti izjednačio je Lakić, koji će sljedeće sezone braniti boje upravo Wolfsburga. Lakiću je to 15. zgoditak i peti je strijelac Bundeslige. Kaiserslautern je kasnije pogotkom Amedicka došao do pobjede, koja bi Wolfsburg mogla koštati ispadanja u Drugu ligu.

Prva Borussia Dortmund je nakon velike proslave naslova izgubila kod Werdera (2:0), dok su gledatelji mogli uživati u St. Pauliju gdje se domaćin oprostio od Bundeslige porazom od čak 1:8 protiv Bayerna. Tri je zgoditka u toj utakmici dao Mario Gomez, po dva Franck Ribery i Arjen Robben, a Bayern je pobjedom osigurao treće mjesto i kvalifikacije Lige prvaka. U tome mu je pomogao Stuttgart, koji je u borbi za ostanak porazio kod kuće Hanover s 2:1. Ispadanje prijeti Eintrachtu koji je doma izgubio od Koelna (0:2), dok je Borussia Moenchengladbach domaćom pobjedom protiv Freiburga zadržćala nade barem u doigravanje. Mato jajalo je odigrao cijelu utakmicu za Koeln,

Prije zadnjega kola St Pauli je sigurno drugoligaš, Eintracht je pretposljednji s 34 boda, dok Borussia i Wolfsburg imaju po 35 bodova. Još jedan klub ispada, a 16-plasirani igra kvalifikacije. U zadnjem kolu Eintracht gostuje kod prvaka Borussije, Borussia (M) kod HSV-a, a Wolfsburg kod Hoffenheima.