objavljeno prije 14 godina i 1 mjesec
PRIMERA

Barci jubilarni 20. naslov prvaka Španjolske

Barca je obranila naslov sa stilom, uvjerljivom pobjedom nad Valladolidom s četiri pogodaka razlike

(Getty Images)

Real Madrid

,

Barcelona

,

Primera

Nogometaši Barcelone osvojili su naslov prvaka Španjolske nakon što su u zadnjem kolu kod kuće svladali Valladolid s 4:0.

Barceloni je to jubilarni 20. naslov državnog prvaka, a do njega su došli s rekordnih 99 osvojenih bodova, tri više od Real Madrida koji je u posljednjoj utakmici odigrao 1:1 kod Malage.

Barca je obranila naslov sa stilom, a posljednja utakmica bila je lišena ikakve dramatike, iako se Valladolid borio za ostanak. U 27. minuti igrač gostiju Luis Prieto postigao je autogol, a Pedro je u 31. minuti povećao na 2:0. Naslov je zacementirao Leo Messi s dva zgoditka u drugom poluvremenu (61, 76), pa je vjerojatni FIFA nogometaš godine sezonu završio s ukupno 34 zgoditka.

Real je imao bod zaostatka za Barcom, no kako su stizale vijesti s Nou Campa tako je i kopnila motivacija kod momčadi iz Madrida. Na drugoj strani, domaćin Malaga je itekako "grizla" za ostanak u Primeri, što joj je s bodom i uspjelo.

Barca, Real i Valencia će u Ligu prvaka, Sevilla u kvalifikacije, a u Europsku ligu Mallorca, Getafe i eventualno Villareal, dok iz lige ispadaju Xerez, Tenerife i Valladolid. Tragičari su nogometaši Tenerifa, koji su do 90. minute držali 0:0 kod Valencije, a onda primili zgoditak koji ih je izbacio iz Primere.(hina/metro-portal)