objavljeno prije 8 godina i 11 mjeseci
CHAMPIONS LEAGUE

Barcelona osvojila petu Ligu prvaka

Barcelona je u teškoj utakmici uspjela po peti puta osvojiti Ligu prvaka, a prvi gol za Blaugranu postigao je već u četvrtoj minuti naš Ivan Rakitić

Rakitić diže pokal Lige prvaka
Rakitić diže pokal Lige prvaka (Facebook)

finale

Nogometaši Barcelone s 3:1 svladali su u berlinskom finalu momčad Juventusa i stigli do petog naslova europskih prvaka. Ivan Rakitić zabio je za vodstvo Barcelone već u četvrtoj minuti, a potom su golove za barcu zabili još Suarez i Neymar. Gol za Juve zabio je Morata

Barca je povela u četvrtoj minuti golom hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, izjednačio je Alvaro Morata u 55. minuti, pogodak za novo vodstvo Barce zabio je Luis Suarez u 68. minuti, a pobjedu katalonskog kluba potvrdio je Neymar u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Tvrda utakmica ipak je ponudila pregršt uzbuđenja, legenda Buffon dva je puta spašavao Juve, no Pirlo i Tevez nisu bili u uobičajenoj formi, kao što se kod Barce nije pretjerano vidio ni Messi, no ostatak Blaugrane bio je dovoljan za uspjeh.