objavljeno prije 16 godina i 3 mjeseca

Barça i ManU blizu polufinala

Manchester United pobijedio Romu sa 2-0, a Barcelona je slavila kod Schalkea sa 1-0

Cristiano Ronaldo pretrčao je pola terena kako bi se uzdigao iznad braniča Rome i zakucao loptu u Donijevu mrežu (GETTY IMAGES)

Barcelona

,

Manchester United

Nakon prvih utakmica četvrtfinala Lige prvaka, Manchester United i Barcelona  stigli su na milimetar od plasmana među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta. ‘Crveni vragovi’ su pobijedili Romu na Olimpicu sa 2-0 i praktički već izborili polufinale, jer senzacionalan preokret na Old Traffordu spada u sferu znanstvene fantastike. Pogotovo kada se zna kako je prošle godine ‘vučica’ prošla u Engleskoj (1-7). Ni u drugom duelu između Schalkea i Barcelone ne bi trebalo biti previše upitnika, bez obzira što su Nijemci u utakmici u Gelsenkirchenu pokazali da nisu zalutali u četvrtfinale. Katalonci su slavili sa 1-0 pogotkom Bojana Krkića i tako domaćima ostavili samo malo nade za čudo na Nou Campu...

Manchester United je u Rimu dokazao da u ovom trenutku igra najbolji nogomet u Europi. Odigrali su taktički sjajnu utakmicu - nisu srljali s puno igrača prema naprijed, čekali su da Roma ispuca svoj arsenal i iz brzih kontri ‘ubadali’. I Roma je imala svojih prilika, pogotovo početkom drugog dijela i na kraju ovih 0-2 možda izgleda pregrubo. No, jučerašnja utakmica je dokaz da Roma bez Francesca Tottija nije momčad za najveće domete. Da je ‘capitano’ igrao, priča bi vjerojatno završila drukčije, jer Romi je upravo nedostajao ‘čarobni dodir njezinog ‘najboljeg igrača’. Bio on završno proigravanje ili udarac na gol...

Tottijeva zamjena, Crnogorac Mirko Vučinić bio je najopasnija Romina karika u prvom poluvremenu. Bez problema je zadržavao loptu između braniča Uniteda, ali bez podrške suigrača, sve akcije je morao završavati sam. Tako je u 27. minuti sa 20-ak metara pucao malo preko vrata, a u 33. minuti je izašao sam ispred Van der Sara, no pucao je traljavo pokraj gola. Između te dvije akcije ManU je došao do gola. Nakon brzog protunapada Scholes je odlično centrirao, a Cristiano Ronaldo glavom je zakucao loptu u mrežu. Bio je to njegov šesti gol u zadnjih šest utakmica.

Manchester United je u prvom poluvremenu lako izlazio na kraj s napadom Rome, no prvi problemi su se počeli pojavljivati početkom nastavka. U 49. minuti Vučinić je pronašao Tonetta koji je iz odlične pozicije pucao pored gola. Dvije minute poslije u superšansi se našao Panucci, ali je iz blizine pucao pravo bekovski - ‘nebu pod oblake’. Seriju Rominih prilika zaključio je Vučinić u 62. minuti kada je njegov udarac glavom izvrsnom paradom skinuo Van der Sar.

Roma se ispromašivala, a Manchester je momčad koja ne prašta pogreške. U 68. minuti spetljali su se Doni i Panucci, a akciju je pratio Rooney i samo gurnuo loptu u praznu mrežu. Do kraja utakmice domaći su mogli još gore proći, ali smilovao im se Ronaldo (vratnica, volej preko gola).

Barcelona je također jednom nogom u polufinalu, no teško će igra Katalonaca u AufSchalke Areni zadovoljiti njihove navijače. Momčad Franka Riijkaarda bez Ronaldinha, Messija i Deca teško se može nositi s najjačima, i sreća je za Barçu što su u ždrijebu izvukli Schalke. Premda, i Nijemci su trebali izvući bolji rezultat.

U strijelce se opet upisao Bojan Krkić. U 12. minuti je na asistenciju Henryja srpski Katalonac s dva metra ugurao loptu u mrežu.

Domaćin, oslabljen za našeg Ivana Rakitića, nije se predavao. U prvom poluvremenu dvije dobre prilike promašio je Kuranyi, a u nastavku stopostotne ‘zicere’ su zapucali Asamoah, Larsen i Altintop.    (METRO)