Zagreb CO se spasio od katastrofe u Hamburgu

Sljedeću utakmicu CO igra 24. veljače protiv Flensburga
Sljedeću utakmicu CO igra 24. veljače protiv Flensburga (Dragan Matić/CROPIX)

Zagreb CO

U susretu 2. kola drugog kruga Lige prvaka u skupini 3, HSV je u Hamburgu pobijedio Croatia osiguranje Zagreb 32-29 (16-11).

Rukometaši HSV-a očekivano su svladali hrvatskog prvaka CO Zagreb i tom pobjedom izbili na prvo mjesto na ljestvici skupine 3. Zagreb je dobro počeo utakmicu, poveo sa 5-3, ali su domaći vrlo brzo preuzeli kontrolu rezultata. Zagreb je najlošije odigrao završnicu prvog i početak drugog poluvremena.

STRIJELCINajefikasniji u domaćoj momčadi bili su Jansen s osam i Hens sa šest golova.
Strijelci za Croatia osiguranje Zagreb bili su: Vori 7, Duvnjak 6, Lazarov 6, Bičanić 4, Džomba 2, Horvat 2, Vukić 1.
Na kraju, pobjeda domaćina mogla je biti i puno uvjerljivija, budući da je u 42. minuti HSV imao golemih 11 pogodaka prednosti, 25-14. Ipak, zahvaljujući opuštanju domaćina i rotacijama u sastavu, u kojem su na kraju priliku dobili i oni koji inače igraju manje, CO Zagreb je uspio u završnici smanjiti na podnošljivih minus 3. (TS)