« Rukomet
objavljeno prije 16 godina i 4 mjeseca

Zagreb ostaje u igri za polufinale

Hrvatski prvak pobijedio Flensburg 29-25

Igor Vori i Kiro Lazarov bili su glavni režiseri Zagrebove pobjede nad njemačkim velikanom

Liga prvaka

,

Zagreb Croatia osiguranje

,

Flensburg

Rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja pobijedili su u prepunoj Ledenoj dvorani Doma sportova njemački Flensburg 29-25 (12-15) u susretu 3. kola Lige prvaka u skupini 3.

CO Zagreb je tri četvrtine utakmice bio u rezultatskom zaostatku, ali je furioznom završnicom uspio osvojiti dva vrlo važna boda pred svojim navijačima u Domu sportova.

Gosti, predvođeni odličnim Blaženkom Lackovićem, poveli su u 18. minuti sa 10-5. Na odmoru su imali tri gola prednosti, a semafor je pokazivao 12-15 nakon prvih 30 minuta. U 12. minuti nastavka gosti su imali četiri pogotka prednosti, 17-21. No, tada je Zagreb krenuo u veliku seriju, do kraja utakmice je postigao 12, a primio samo 4 gola!

SKUPINA 3Rezultati: CO Zagreb – Flensburg 29-25, HSV – Portland SA 32-29
Ljestvica: 1. HSV 5, 2. CO Zagreb 4, 3. Portland SA 2, 4. Flensburg 1

Najefikasniji u momčadi hrvatskog prvaka bili su Lazarov sa 9 i Vori sa 7 golova, dok je u Flensburgu najbolji strijelac bio hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković sa 7 golova.

Croatia osiguranje je u svom trećem nastupu u skupini 3 stigao do druge pobjede, čime je zadržao izglede za plasman u polufinale odnosno prvo mjesto u skupini na kraju natjecanja, dok je Flensburg praktički ispao iz te utrke, jer ima samo jedan bod nakon 3 kola. (TS)