objavljeno prije 13 godina
POVIJESNI USPJEH

Zagreb CO novi prvak Hrvatske, u pozadini ostala i Cibona i Cedevita

Zagreb je ove sezone osvojio oba domaća trofeja, uz prvenstvo još ranije je osvojio i Kup, te će biti hrvatski predstavnik u Euroligi sljedeće sezone

KK Zagreb - prvaci Hrvatske 2011.
KK Zagreb - prvaci Hrvatske 2011. (KK Zagreb)

prvenstvo hrvatske

Košarkaši Zagreba CO osvojili su prvi naslov prvaka Hrvatske u klupskoj povijesti, oni su u finalu bili uspješniji od Cedevite sa 3-0 u pobjedama, piše Hina. Zagreb je do odlučujuće treće pobjede stigao na gostovanju u dvorani "Sutinska vrela" svladavši domaćina sa 89-85 (19-18, 16-21, 23-15, 17-21; 14-10) nakon produžetka.

Najbolji u sastavu Zagreba bio je kapetan Krunoslav Simon sa 26 koševa, Josh Heytvelt i Alex Renfroe su dodali po 14, dok su Cedevitu predvodili Dontaye Draper sa 20 i Andrija Žižić sa 16 poena. Zagreb je ove sezone osvojio oba domaća trofeja, uz prvenstvo još ranije je osvojio i Kup, te će biti hrvatski predstavnik u Euroligi sljedeće sezone. Zagreb CO je četvrti klub koji je ponio naslov prvaka Hrvatske u košarci, nakon Cibone, Splita i Zadra.