Nakon salvi zvižduka političarima na otvaranju, publika izvukla paklene

Fotografija vijesti (Vladimir Dugandžić/CROPIX)

,

Hrvatska Južna Koreja

U prvoj utakmici 21. Svjetskog prvenstva za rukometaše u Spaladium Areni u Splitu Hrvatska je teško svladala Južnu Koreju sa 27-26 (14-13). Pred 12.000 gledatelja sudili su Lemme i Ulrich iz Njemačke.

HRVATSKA: Losert, Alilović; Hrvatin 3, Balić 2, Duvnjak 3, Lacković, Zrnić 2, Vori 5, Špoljarić, Metličić 2, Buntić 1, T. Valčić 1, Čupić 8 (4), Anušić

JUŽNA KOREJA: CY Park, IK Kang; YY Jeong 4, JB Sim 5 (2), TW Kim 3, JG Park 5, CY Park 1, SG Lee, YS Oh 4, HC Cho, DG Yu, CY Yoon 1, EH Lee 2, JW Lee 1

SEDMERCI: Hrvatska 5 (4), Južna Koreja 4 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Južna Koreja 8 minuta

Puno teže od svih očekivanja, hrvatski rukometaši su stigli do startne pobjede u skupini B na Svjetskom prvenstvu na kojemu su domaćini. Tek s dva pogotka kapetana Petra Metličića, kojemu su to bili i jedini golovi na utakmici, u završnici utakmice izbjegnuto je iznenađenje i zaostatak 25-26 pretvoren je u pobjedu 27-26.

Početka utakmice nije sugerirao dramu u završnici, naši su reprezentativci u prvih 15-ak minuta stalno držali prednost od dva pogotka razlike, a kada je u 22. minuti Duvnjak povisio na 10-7 činilo se da će se ta prednost do kraja utakmice stalno povećavati.

Dogodilo se upravo suprotno - korejski vratar je uspio vezati nekoliko sjajnih obrana, a igrači su postigli četiri gola zaredom i u 26. minuti prvi puta poveli (10-11). Ipak, na poluvrijeme se otišlo s prednosti Hrvatske od 14-13 zahvaljujući golu Valčića u posljednjoj sekundi.

Novu prigodu da "prelome" dvoboj naši su reprezentativci imali u razdoblju od 39. do 41. minute kada su minutu i pol imali dva igrača više nakon isključenja Sima i Kima, ali ostvarili su samo dva gola prednosti.

Deset minuta prije kraja bilo je 23-20 za Hrvatsku, a tada se ponovno dogodila situacija nalik onoj u prvom poluvremenu - vratar Koreje je obranio nekoliko "zicera" zaredom što su igrači u polju iskoristili za seriju 5-0 kojom su u 55. minuti stigli do dva gola prednosti (23-25).

Tada su nas u igru vratili naši najbolji igrači u ovoj utakmici Čupić i Vori koji su svojim pogocima izjednačili na 25-25 tri minute prije kraja. Oh je još jednom doveo Koreju u vodstvo, a tada je stvar u svoje ruke preuzeo kapetan Metličić i spasio Hrvatsku neočekivanog poraza.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju u 20.30 sati igrati protiv Kuvajta. (hina/metro-portal)