objavljeno prije 13 godina i 10 mjeseci
EP PLIVANJE

Straga bez finala na 100m leptir, Bernard zlatan na 100m slobodno

Među pobjednicima danas je u ženskoj konkurenciji stajala i Šveđanka Sarah Sjostrom koja je uzela zlato na 100 metara leptir

Francuz Alain Bernard obranio je naslov europskog prvaka na 100 metara slobodno
Francuz Alain Bernard obranio je naslov europskog prvaka na 100 metara slobodno (Getty Images)

Šveđanka Sarah Sjostrom (17) obranila je naslov europske prvakinje na 100 metara leptir na EP u plivanju u Budimpešti. Sjostrom, koja je bila najbolja u ovoj disciplini i na EP prije dvije godine u Eindhovenu i na SP lani u Rimu, do novoga je zlata stigla s vremenom 57.32 sekundi. Srebro je sa 57.40 osvojila Britanka Francesca Halsall (20, na fotografiji ispod), a broncu švedska veteranka Therese Alshammar (33) sa 57.80, kojoj je to treća medalja u Budimpešti. Bila je zlatna na 50 leptir, dok je u štafeti 4x100 slobodno osvojila broncu.

8. Sara Freitas Oliveira (Por) 59.04

Francuz Alain Bernard (27) obranio je naslov europskog prvaka na 100 metara slobodno. Aktualni olimpijski pobjednik u ovoj disciplini do novog zlata je stigao s vremenom 48.49, tri stotinke zaostao je srebrni Rus Jevgenij Lagunov (24), a sedam brončani Francuz William Meynard (23).

8. Luca Dotto (Ita) 49.05

Ruskinja Anastazija Čaun (21) osvojila je naslov europske prvakinje na 200 metara prsno. Čaun je do zlata stigla s novim rekordom europskih prvenstava od 2:23.50 minuta, srebro je Norvežanka Sara Nordenstam (27) sa 2:24.42, a broncu Dankinja Rikke Moeller Pedersen (21) sa 2:24.99. Svjetska prvakinja iz Rima prošle godine, srpska plivačica Nađa Higl u finalu je bila posljednja, osma sa 2:29.60.

8. Nađa Higl (Srb) 2:29.60

Hrvatski plivač Dominik Straga nije se uspio plasirati u finale Europskog prvenstva u plivanju u Budimpešti u disciplini 100 metara leptir. Straga je u polufinalu ostvario rezultat od 53.09 sekundi što je za 40 stotinki brže od vremena koje je ostvario u jutarnjim kvalifikacijama, ali to je bilo dovoljno samo za 13. mjesto u polufinalu.

Najbrže vrijeme polufinala plivao je Nizozemac Joeri Verlinden sa 51.96 ispred Poljaka Konrada Czerniaka sa 52.09 i Rusa Jevgenija Korotiškina sa 52.10, dok je posljednje, osmo mjesto koje vodi u finale zauzeo Rus Nikolaj Skvorcov sa 52.71. U kvalifikacijama ove discipline nastupio je i Mario Todorović koji se s vremenom 53.52 nije uspio plasirati u polufinale.

Francuz Sebastien Rouault (24) osvojio je naslov europskog prvaka na 800 metara slobodno. Rouault je do drugog zlata u Budimpešti, najbolji je bio i na 1500 metara, stigao s vremenom novog rekorda europskih prvenstava od 7:48.28 minuta. Srebrnu medalju je sa 7:49.12 osvojio Nijemac Christian Kubusch (22), a brončanu Talijan Samuel Pizzetti (23) sa 7:49.94. Branitelj naslova otprije dvije godine, Mađar Gergo Kis je sa 7:51.93 ostao bez medalje, četvrti.