objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
SVJETSKI KUP

Šest odličja za hrvatske gimnastičare

Hrvatske gimnastičarke i gimnastičari osvojili su ukupno šest odličja na Svjetskom kupu u gimnastici koji je danas završen u Osijeku

medalje

Drugog finalnog dana Marijo Možnik je osvojio prvo mjesto na preči s ocjenom 15.050, drugi je bio Nathan Gafuik iz Kanade (15.000), a treći njegov sunarodnjak Jackson Payne (14.800). Bila je to druga zlatna medalja za Hrvatsku na natjecanju u Osijeku jer je odličje istog sjaja jučer na tlu osvojio Tomislav Marković.

Splićanka Tina Erceg bila je druga u vježbi na tlu s ocjenom 13.075. Zlato je osvojila Nizozemka Marlies Rijken (13.250), a broncu Čehinja Jana Sikulova (12.850)

U subotu, prvoga dana finalnih natjecanja Svjetskog kupa u gimnastici, hrvatski predstavnici osvojili su četiri medalje. Tomislav Marković je bio najbolji u vježbi na tlu, Tijana Tkalčec je osvojila drugo mjesto u preskoku, drugi u vježbi na konju s hvataljkama bio je Robert Seligman, dok je Filip Ude bio treći također na konju s hvataljkama. (hina/metro-portal)