objavljeno prije 12 godina
NBA

San Antonio poveo 2-0 protiv Oklahome

San Antonio Spursi svladali su Oklahoma City Thunderse rezultatom 120-111 i u finalu Zapadne konferencije NBA lige poveli sa 2-0

Oklahoma City Thunder

Košarkaši San Antonio Spursia poveli su sa 2-0 protiv Oklahoma City Thundera u finalu Zapadne konferencije NBA lige zahvaljujući 120-111 pobjedi u drugom susretu igranom u San Antoniju, te ih sada još samo dvije pobjede dijele od plasmana u veliki finale u kojem su posljednji put igrali 2007. godine, javlja Hina.

Spursi su imali sjajnu šutersku večer, poglavito u prve tri četvrtine tijekom kojih su imali efikasnost od čak 60 posto (33-55), a predvodio ih je Tony Parker koji je u tom razdoblju pogodio 12 od svojih 16 pokušaja.

Suprotno od predviđanja, Spursi su lomili svoje goste tempom, te su 4:47 minuta prije kraja treće dionice imali visokih 22 pogotka prednosti (80-58). No, tada su igrači Thundera s nekoliko namjernih prekršaja na centrima domaćih, prvenstveno Thiagu Splitteru uspjeli usporiti utakmicu, te izbaciti domaće iz ritma. Takva taktika donijela je ploda jer je 5:40 minuta prije kraja razlika bila samo šest poena u korist Spursa (99-93). Ipak, do preokreta nije došlo jer je u završnici Parker ponovno preuzeo konce igre u svoje ruke i pogodio svoja posljednja četiri šuta.

Parker je dvoboj završio sa 34 koša (šut iz igre 16-21) uz osam asistencija. Odličan je ponovno s klupe bio Argentinac Emanuel Ginobili sa 20 pogodaka, dok je "rookie" Kawhi Leonard dodao 18.

U sastavu Thundera odlična su bila čak trojica igrača, Kevin Durant sa 31, James Harden sa 30, te Russell Westbrook sa 27 poena, ali niti to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

Spursima je ovo 10. uzastopna pobjeda u ovogodišnjem doigravanju, a pridodaju li se tomu i 10 pobjeda zaredom s kojima su završili ligaški dio sezone, njihov pobjednički niz, koji traje još od 17. ožujka, stigao je do brojke 20.