« Rukomet
objavljeno prije 12 godina
KVALIFIKACIJE

Rukometašice izborile plasman na OI u Londonu

Pobjedom nad Španjolkama u kvalifikacijskom turniru, rezultatom 23-22, hrvatske rukometašice su po prvi puta izborile nastup na olimpijskim igrama

olimpijski igre

Hrvatske rukometašice plasirale su se na OI u Londonu, nakon što su danas u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira u Guadalajari pobijedile Španjolke sa 23-22 (12-10). Tako su hrvatske rukometašice po prvi puta izborile nastup na olimpijskim igrama. Uz Hrvatsku, plasman na OI izborile su i Španjolke, javlja Hina.

U većem dijelu prvog poluvremena utakmica je bila u "egalu" i tek su se pred kraj Hrvatice odvojile na dva gola prednosti (12-10).

U većem dijelu drugog poluvremena hrvatske rukometašice su odlično igrale u obrani i Španjolke su za 19 minuta postigle samo četiri gola, pa je Hrvatska u 49. minuti vodila sa 19-14. I kada se činilo da će Hrvatska bez problema do pobjede koja je vodi na OI, Španjolke su nanizale pet golova i dvije i pol minute prije kraja Hrvatice su imale samo pogodak prednosti (20-19). Ipak, u završnici golovima Penezić, Franić i Tatari Hrvatice su došle do pobjede vrijedne OI.

Kod Hrvatske najbolje su bile Zebić sa 8 golova, te Tatari i Franić sa po 4 pogotka.